Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Wymiana rozrzadu 2,0 TFSI


martin a4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich co ile wymienia sie rozrząd w silniku 2,0 tfsi oznaczenie silnika AXX pozdr przejechane 92221

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mniej więcej powinno się maksymalnie co 120 tyś, lub co 5 lat jeśli ostro butujesz to wcześniej troszkę.

Co do tych 5 lat, to tak się zaleca, ja jeździłem 8 i było OK :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich co ile wymienia sie rozrząd w silniku 2,0 tfsi oznaczenie silnika AXX pozdr przejechane 92221

Silniki AXX nie są TFSI, tylko FSI jeśli już. To tak dal ścisłości, żeby nie wprowadzać w błąd, bo jeden kolega z TFSI 200KM już się wypowiedział, a nie o ten silnik chodziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego wymienia sie cały zestaw czyli : pasek ,napinacz,rolki oraz pompa wody

Ja dwa lata temu płaciłem w ASO ok.1700 PLN robocizna plus cześci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana rozrządu o ile pamiętam to co 180tys. Als jak mi podasz vin na pw to ci jutro dokładnie sprawdzę

Tak w ogóle axx to silnik poprzeczny np z golfa V gti

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ksiażce gwarancyjnej jest że pasek rozrządu wymienia sie co 180tys km.Nie jest podane po jakim czasie musi być wymiana......

czyli jak ktoś mało jeżdzi to teoretycznie ,wg ksiazki pasek powinien wytrzymac 10 lub nawet wiecej lat. jak jest w programach w ASO nie wiem.

Auto to passat 2.0 TFSI - kod silnika BWA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam audi a4 B8 2.0 TFSI z 2010r. Byłem dziś w serwisie zapytać o cenę wymiany paska rozrządu. W książce serwisowej napisane jest że wymienia się go co 180 tyś kilometrów. Pracownik serwisu oznajmił mi że w tym modelu rozrząd nie wymaga wymiany. Pokazałem wpis w książce wiec upewnili się jeszcze po numerze podwozia ( WAUZZZ8K3BA020051 ) i dalej twierdzili, że jest niewymienialny. Moje pytanie brzmi jak to jest w rzeczywistości z tym rozrządem w tym konkretnym silniku? Dodam na koniec, że był to serwis w Anglii.

Wielkie dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Postanowilem podpiac sie juz pod istniejacy watek.

Na dniach bede sie przymierzal do wymiany rozrzadu w mojej A4 (Avant, 2006, 2.0 TFSI, B7,Quattro, silnik o oznaczeniu bodajze BWE).

Czy ktos sie orientuje jakiej firmy Audi zaklada poszczegolne elementy rozrzadu?

Jest to INA, Litens czy SKF?

Bezsensowne wydaje mi sie doplacanie za pudelka z emblemantem Audi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DKI zgadza sie u ciebie nie wymiena sie rozrzadu bo nie masz paska tylko lancuch

---------- Post dopisany at 07:57 ---------- Poprzedni post napisany at 07:43 ----------

DKI zgadza sie u ciebie nie wymiena sie rozrzadu bo nie masz paska tylko lancuch

esamolocik akurat nie mam rozrzadu do tego silnika. Mam kilka rozrzadow do diesli i tam sa rozne rolki ina skf itd. A paski conti.ale mimo to bralbym ori bo co prawda producent ten sam ale jakos jednak inna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłam swoją B7 z przebiegiem 187 tys. ma 8 lat,silnik BGB,pasek był już taki na słowo honoru,w Anglii wymiana kosztowała mnie 300 funtów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Posiadam Seata Exeo z silnikiem 2.0TSI BWE czyli to samo co w B7. Jakie frirmy robia pompe wode z platikowym wirnikem, bo chce założyc z metalowym i nie chce sie naciąć. Planuje rozrząd INA badź SKF , pompy z tych firm mają metalowe wirniki. Z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...