Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] Kostka - przekaźnik 373


jedstef

Rekomendowane odpowiedzi

Może w ten sposób mi ktoś odpowie:

1. Co to za kostka

rB_WJ.jpg

2. co obsługuje

3. dlaczego gasną mi światła te "w nogach" po tym jak kostka ta wyda dźwięk podobny do zwarcia równo po 2 sekundach od otwarcia drzwi (reszta elektryki ok.)

4. Czy można ją sprawdzić vagiem, jeśli tak to którą opcją.

Dziękuję.

[br]Dopisany: 30 Wrzesień 2010, 23:32_________________________________________________poczytałem jak sprawdzić działanie przekaźnika. Podpiąłem 2 blaszki pod aku i ładnie "zwierał". Rozebrałem i przelutowałem porządnie widoczne trzy połączenia blaszek (kiepskie luty były a na jednym wcale praktycznie) i nic to nie dało, więc widocznie przewodziły. Siknąłem kontakt sprayem w gniazdo i dalej to samo... Co może być przyczyną?? Jakiś majster elektryk się wypowie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z której części auta jest ten przekaźnik bo na zdjęciu to zawiele nie widać. Jeśli przekaźnik sprawny to urządzenie które nim steruje robi zamieszanie, nie jestem pewny ale obstawiałbym lampkę w podsufitce lub moduł komfortu (chyba pod fotelem kierowcy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przekaźnik znajduje się nad pedałem sprzęgła po odchyleniu plastikowej osłony między pedałami. Właśnie wydaje mi się, że jest sprawny, choć test z podłączeniem pod 12v słyszałem, że nie daje pewności. Elektryk myślał i myślał, właściwie to był młody chłopaczek ze szkoły zawodowej na praktykach (bo elektryk nie miał czasu na takie "pierdoło" które dla mnie pierdem nie jest) i stwierdził, że może komputer oblicza, że ma na obwodzie za wysokie napięcie (za mocne żarówki gdzieś zamontowane) i odłącza sobie taką lampkę w nogach. Ale mi się to wydaje jakieś wydumane na wyrost. Mam vaga ale nie wiem czy jest tam funkcja sprawdzająca przekaźniki czy coś w ten deseń, a nikt praktycznie nie odpowiada na moje posty .... :wallbash: :wallbash: :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...