Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6 - SOLVED] Brak komunikacji z drzwiami (przód - strona pasażera)


sir_Gustavo

Rekomendowane odpowiedzi

koledzy pomóżcie bo skończyły mi się pomysły

nie działa nic co elektryczne w dwiach przednich pasażera (lusterka, szyby, centralny) drzwi są zamknięte i nie da się ich otworzyć, po podpięciu vaga pokazuje taki błąd:

Control Module Part Number: 8E0 959 433 AR

Component and/or Version: Komfortgerát T85 1412

Software Coding: 06976

Work Shop Code: WSC 63251

Additional Info: 8E1959801B Tőrsteuer.FS BRM 0103

Additional Info: Steuergerát Beif. antwortet nicht

1 Fault Found:

01332 - Door Control Module: Passenger Side (J387)

49-00 - No Communications

sprawdzałem kabelki w drzwiach ok, wyjąłem sterownik w drzwiach - brak jakichkolwiek śladów wilgoci i uszkodzeń, sprawdzałem moduł pod wykładziną pod nogami kierowcy, wygląda OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób sprawdzałeś wiazkę drzwi?

Wizulanie, czy miernikiem "na przejście" sygnału?

Pytam, bo czesto jest tak, iż izolacja wygląda ok. a linki są pourywane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzałem tylko wizualnie, nie mierzyłem

oprócz samej wiązki drzwi pewnie wartoby było sprawdzić jeszcze połączenie między sterownikiem a słupkiem

teraz pojawił się inny kłopot - drzwi są zamknięte i nie ma możliwości ich otwarcia, trzeba rwać tapicerkę na zamkniętych drzwiach a to jest kłopot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo braku prądu powinno się chyba dać otworzyć drzwi poprzez dwukrotne pociągnięcie za wewnętrzną klamkę :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dwukrotne pociągnięcie za klamkę ani odpięcie klemy akumulatora nie pomaga, w drzwiach wogóle nie ma prądu, a zerwanie tapicerki w zamkniętych drzwich lub ściągnięcie chociażby schowka pasażera wiąże się z połamaniem części elementów, wygląda to źle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez prądu muszą się otworzyć drzwi za pomocą wewnętrznej klamki. Dwukrotne pociągnięcie otwiera drzwi zobacz u kierowcy lub pasażera czy tak jest. Bo inaczej będzie ostra lipa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem podobny błąd tylko od strony dzwi kierowcy 1331 , brak podświetlenia przycisków,podnoszenia szyb i zamykania dzwi,

okazało się 2 pozrywane w środku przewody w izolacji w tej gumowej harmonijce łączącej dzwi i słupek przedni , i też na pierwszy rzut oka wyglądało wszysko dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na tę chwilę skończyło się rwaniem tapicerki od środka, a właściwie wycinaniem w niej dziury (to bolało), żeby dostać się do sterownika, po zwarciu do masy nóżek przekaźnika od zamka idzie impuls na siłownik i drzwi się otwierają... to jest sposób na otwarcie drzwi (trzeb zakupić nową tapicerkę)

problem polega na tym, że w dalszym ciągu moduł nie pracuje, wiązka jest w porządku została przemierzona, sygnał z modułu komfortu idą, te cyfrowe też, sprawdzaliśmy, a moduł dalej nie rusza, poprawiliśmy wszystkie luty na im i nic... zadziałał na chwilkę ale potem zdechł

pytanie, mój sterownik w drzwiach ma numer : 8E1 959 802B czy sterowniki musi mieć dokładnie ten sam numer, czy inne różniące się ostatnią literką bądź zaczynające się na 8E2 .... będą działać, macie może z tym doświadczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam podobny problem,tylko u mnie początkowo vag wyrzucał błąd-won't de-safe,olałem to,bo nic szczególnego się nie działo,zaalarmowało mnie to,jak kiedyś mój syn nie mógł otworzyć auta od środka-pomagało na chwilę ciągnięcie klamki energicznie i w tym samym momencie naciskanie przycisku otwarcia na pilocie,niestety-doprowadziło mnie to do szału i rozkręciłem drzwi,wyjąłem moduł zamka obejrzałem i włożyłem z powrotem,nie widząc zadnych widocznych uszkodzeń-pojawił się kolejny problem-zamek nie chciał już zamykać-tzn uzbrajał się alarm,ale dalej można było otworzyć klamką drzwi-więc odpiąłem klamkę i pojechałem szukać modułu zamka-znalazłem,podpiąłem i moje zdziwienie sięgło zenitu-było dokładnie to samo,co na moim module-jaka szansa,ze moduł z innego auta-jest uszkodzony w taki sam sposób? Niewielka-wiec podejrzenie padło na kabel łączący drzwi ze słupkiem-mam już nowy-jutro zakładam,wiec czy to wina kabla-dam znać jutro,ale w przednich drzwiach miałem podobny problem-Sławek proton2 uzmysłowił mi,żeby dobrze przyjrzeć się kablom i miał rację :wink4:

myślę,ze i w Twoim przypadku jest podobnie,j/w jutro dam znać,czzy po wymanie kabla pomogło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na tę chwilę skończyło się rwaniem tapicerki od środka, a właściwie wycinaniem w niej dziury (to bolało), żeby dostać się do sterownika, po zwarciu do masy nóżek przekaźnika od zamka idzie impuls na siłownik i drzwi się otwierają... to jest sposób na otwarcie drzwi (trzeb zakupić nową tapicerkę)

problem polega na tym, że w dalszym ciągu moduł nie pracuje, wiązka jest w porządku została przemierzona, sygnał z modułu komfortu idą, te cyfrowe też, sprawdzaliśmy, a moduł dalej nie rusza, poprawiliśmy wszystkie luty na im i nic... zadziałał na chwilkę ale potem zdechł

pytanie, mój sterownik w drzwiach ma numer : 8E1 959 802B czy sterowniki musi mieć dokładnie ten sam numer, czy inne różniące się ostatnią literką bądź zaczynające się na 8E2 .... będą działać, macie może z tym doświadczenie?

Najlepiej jeśli ma ten sam numer. Sterowniki zaczynające się od 8E2 to wersje z "anglików". Wszystko wskazuje na to, że padł Ci driver w prawych drzwiach (mam taki na sprzedaż - ten sam numer co u Ciebie czyli 802 B - odstąpię za jakąś symboliczną kwotę :wink4:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem wymienić kabel,łączący moduł zamka ze słupkiem-działa,w moim przypadku winny był kabel,myśle,ze u Ciebie będzie to samo.... :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem wydaje się być rozwiązany, po wymianie modułu w drzwiach wszystko działa jak należy, teraz tylko poczekam czy przy niskich temperaturach i zwiększonej wilgotności też będzie działał, jeśli tak to jesteśmy w domu

niestety jak wam padnie moduł w drzwiach to trzeba rozcinać tapicerkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce zaczynac nowego watku.. Podpowiecie jaki kolor kabla jest odpowiedzialny za zmkniecie auta..w drzwiach albo slupki... strona kierowcy..z gory wielkie dzieki :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema,nie chcę zakładać nowego tematu więc napiszę tutaj,niedawno kupiłem A4 B7 delikatnie przetarte z urwanym lusterkiem,dziś przyszło nowe lusterko więc zabrałem się za wymianę,ale pojawił się problem bo nic w drzwiach nie działa (wczoraj jeszcze wszystko działało) pierwsze co zrobiłem to zdemontowałem tapicerkę żeby sprawdzić czy nowe lusterko działa po podpięciu do sterownika i tu taka niespodzianka,dodam że padał deszcz a kable od lusterka były ucięte i wystawały na zewnątrz,czy mogło sie przez to zrobić jakieś zwarcie? .Troche to dziwne bo z dnia na dzień przestało działać dosłownie wszystko,nawet głośnik nie działa!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...