Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Wymiana oleju Multitronic w Warszawie - gdzie?


dn501

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chciałbym się dowiedzieć czy któryś z użytkowników Multitronica może mi polecić jakiś warsztat w stolicy na wymianę oleju?

Słyszałem o takich warsztatach i nawet dzwoniłem tam i dowiadywałem się:

1.

MIDPARTS

02-495 Warszawa (Ursus)

ul. Zielonogórska 12

Pracownik powiedział mi, że potrzeba 7 litrów oleju i spuszcza się normalnie przez korek spustowy, bez wymiany żadnych filtrów <- Wychodzi na to, że jest to wymiana statyczna, tylko dziwi mnie ta ilość oleju (podobno potrzeba 5,5?)

2.

MEGACAR

01-756 Warszawa

ul. Przasnyska 2b

Z rozmowy z pracownikiem wychodzi, że również potrzeba 7 litrów oleju do tego wymieniają filtr za 100zł oraz potrzebna jest uszczelka miski olejowej <- czyli wychodzi, że rozbierają skrzynię? Pracownik nie mógł by mi w stanie konkretnie odpowiedzieć...

Czy ktoś może ocenić wypowiedzi tych fachowców i polecić jakieś zaufane miejsce w Warszawie lub okolicach?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr w Multitronicu wymienia sie tylko podczas generalnego remontu skrzyni, ponieważ znajduje sie wewnątrz skrzyni, wiec wymiana filtra to jakas bujda, wymienic olej mozna na dwa sposoby, Wymiana Dynamiczna około 7.5 - 8l. Wymiana przez korek około 4.5 - 5 l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zadzwoniłem do firmy autoJózefów z polecenia kolegi Leon1973 za dane firmy bardzo dziękuje;)

Człowiek z firmy autoJózefów wydawał się podczas rozmowy bardzo konkretny - taka usługa kosztuje u nich 400zł - potrzeba 5l, oryginalny olej w cenie.

Więc wydaje mi się, że to dość tanio.

Co o tym sądzicie? Miał ktoś z was do czynienia z tą firmą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam żadnego z tych warsztatów ale analizując to czego się dowiedziałeś...

Pojedziesz do MIDPARTS - mechanik będzie Ci radził zmienić auto (...ktoś z forum opisywał taką sytuację). Z ilością oleju standardowo przesadzili.

MEGACAR - chyba komuś pomyliło się z tiptronikiem. W multi nie ma możliwości rozkręcenia miski olejowej - filtr jest zabudowany w skrzyni (aby go wyciągnąć trzeba zdemontować przekładnię). Z ilością oleju też przesadzili. Niezłe spece...

Przy w/w autoJózefów wydaje się naprawdę fajną alternatywą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dn501 smiało możesz do nich jechać na wymiane, tlko patrz jaki tam olej wlewają :kox: żeby potem nie myśleć jak będzie coś nie tak.

Ja nie miałem doczynienia ale znajomy tam był i poleca.

Ciekawe od kiedy MEGACAR naprawia (robi w balona użytkowników) automaty

Z rozmowy z pracownikiem wychodzi, że również potrzeba 7 litrów oleju do tego wymieniają filtr za 100zł oraz potrzebna jest uszczelka miski olejowej <- czyli wychodzi, że rozbierają skrzynię? Pracownik nie mógł by mi w stanie konkretnie odpowiedzieć...

omijać ten serwis z daleka :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @dn501 powiedz ile masz najechane kilometrów bo to istotne dla filtra zewnętrznego o którym też trzeba pamiętać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...