Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1Z] Problem z prędkościomierzem


maniek1983

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Panowie mam problem z obrotościomierzem i prędkościomierzem audi a4 1995 mam te auto od jakichs 2 miesiecy i tak od samego początku nie zawsze ale nieraz jak zapalilem auto to predkościomierz i obrotosciomierz nie dzialal ale wystarczylo ze puknelem palcami w szybke deski rozdzielczej i bylo ok dzialo sie to zarówno na zimnym silniku jak i cieplym nie wiem czy to zwiazek no ale.... niestety dzis przejechalem okolo 300km a wiec nie jestem w domu i tak podczas trasy zrobilem sobie maly postój i zegary znow mialy himery :kwasny: i ovczywiscie pukam w te szybke pukam i nic nie chca zaskoczyc palcow juz nie czuje i gasilem auto i zapalalem i pukalem i nic a dzis weekend i policja wszedzie :angry: bez predkosciomierza nie da sie jezdzic wiec prosze was o pomoc co sie moglo stać???? mysle ze sie cos poluzowalo i bende musial dostac sie za zegary i tu pytanie ciezko jest tam sie dostac trzeba kierownice sciągac? aha jak wlacze zaplon czy zapale auto to wskazowka od obrotosciomierza nawet nie drgnie a wskazowka od predkosciomierza lezy na zero i caly czas drży PROSZE WAS O POMOC chce wrocic do domu bez mandatu ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kierownicy nie trzeba zdejmować. przyczyną może być zbyt mocno wciśnięta wskazówki które ocierają o tarcze albo tarce wyskoczyły z zatrzasku i ocierają o wskazówkę.

Co do zdjęcia zegarów to:

1- zdejmujesz osłonę śrub mocujących licznik

2- otwierasz regulacje kierownicy i wyciągasz ja na max wo siebie i do dołu zeby było łatwiej wyjąć licznik

3- odkręcasz 2 śrubki torx (nie pamiętam rozmiaru) i uważaj żeby ci nie spadły za plastiki

4- ciągniesz licznik do siebie

5- rozpinasz kostki

6- obracasz licznik jak byś pstrykał palcami (rotacja) i dolna część licznika wychodzi bez problemu pomiędzy kierownicą a rantem kokpitu

mam nadzieje że pomogłem

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam do pkt 4, że poza ciągnięciem dobrze jest sobie pomóc pchając do środka górną część licznika - o wiele łatwiej wychodzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry ze nie odpisywalem ale dopiero mam dostep do internetu ok dzieki z rAdy chlopaki jutro sie biore do roboty wczoraj jak zpalilem auto juz wszystko dzialalo a wiec nie rozbieralem wrócilem do domu i wszystko bylo ok jednak jutro i tk to rozkrece bo jk znow mi to siadzie podczas tak dlugiej trasy to sie powiesze jeszcze raz dzieki napisze jak mi poszlo

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...