Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Cieknący płyn od spryskiwaczy od strony pasażera.


Cor72z

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zauważyłem cieknący płyn od spryskiwaczy po stronie pasażera podejrzewam że jest to nieszczelność na przewodzie doprowadzającym płyn do spryskiwacza ....

Próbowałem dolać płynu na full i włączyć spryskiwanie reflektorów myśląc że może spryskiwacz się zawiesił .... ale to nic nie dało pompa nawet się nie włączyła.Zauważyłem że płyn cieknie do momentu zapalenia się rezerwy na wyświetlaczu po czym przestaje uciekać.....

Mam 3 pytania

1.Czy pompa mogła się spalić ?

2.Czy jest możliwe sprawdzenie tej nieszczelności bez demontowania przedniego zderzaka?? poprzez zdemontowanie nadkola?

3. Od czego zacząć diagnozę tego problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem - dolewam płynu, prawie nie używam spryskiwacza i bardzo szybko osiągam poziom rezerwy, później jest już ok. Dziś rano zauważyłem plamę płynu przy kole po stronie pasażera.

spryskiwacze działają mi normalnie.

Dołączam się do prosby o pomoc w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdejmij nadkole od strony kierowcy i będziesz miał zbiorniczek z pompkami(nie ma z tym dużo roboty).a póżniej po nitce do kłębka :naughty:

nie miałeś nalane zwykłej wody?może po porannym przymrozku ścieło lodzikiem pompke??

pompki raczej sie nie psują i bardzo rzadko palą także obstawiam lużną wtyczke albo braki w kablu.

nie masz myszy w garażu?????? :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdejmij nadkole od strony kierowcy i będziesz miał zbiorniczek z pompkami(nie ma z tym dużo roboty).a póżniej po nitce do kłębka :naughty:

nie miałeś nalane zwykłej wody?może po porannym przymrozku ścieło lodzikiem pompke??

pompki raczej sie nie psują i bardzo rzadko palą także obstawiam lużną wtyczke albo braki w kablu.

nie masz myszy w garażu?????? :kox:

to się stało jakieś 3 tygodnie temu.... auto jest w garażu ale nieogrzewanym....... miałem letni płyn do spryskiwaczy dodam że pozostałe auta które stały na dworze nie maja problemów tego typu :mysli:

Jeżeli cieknie od strony pasażera.... to na początek nie sprawdzać od tej strony???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od której strony zaczniesz sprawdzać to twoja sprawa. pomyślałem jednak że powinieneś sprawdzić dlaczego ci pompka nie działa.

aha...i rozumiem że chodzi ci o spryski lamp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem identyczny problem i zdemontowałem nadkole, nalałem wody i patrzyłem którędy cieknie. Okazało się, że uszczelka przy wejściu silniczka jest nieszczelna. Wylałem płyn, zawaliłem budaprenem, wcisnąłem silniczek, poczekałem aż wyschnie, zalałem, i już nie cieknie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...