Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Elektryczny wentylator na chłodnicy


xavier

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

dziś złapał mnie wredny problem, elektryczny wiatrak na chłodnicy chodzi non stop :(

Po zgaszeniu silnika, zamknięciu auta dalej chodzi. Myślałem, że gorący jest ale przyszedłem po 20minutach a ten dalej chodzi...

Pomaga tylko odłączenie akumulatora, lecz po ponownym podłączeniu po 3h wiatrak się natychmiast załącza. Co to może być ?

nie muszę chyba pisać że odłączanie i podłączanie co chwile akumulatora jest delikatnie mówiąc niewygodne ;(

Autko to a4 avant 1.9tdi afn 96'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz sie określic czy to wiatrak chlodnicy [a powinien włączać się po uruchomieniu silnika] czy wiatrak klimy [a powinien włączać się po uruchomieniu klimatyzacji] :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbuj przeczyścić kostki które dochodzą do wiatraka może pomoże ewentualnie jakiś czujnik podłącz vaga może jakieś błędy wywali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad nogami kierowcy, przekaźnik 14 albo 12 nie pamietam już. Zerkinij do "sam naprawiam". Swojego czasu walczyłem z tym problemem (http://www.a4-klub.pl/smf/index.php/topic,8433.0.html) - walnięty był presowłącznik klimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki, idę sprawdzić

Teraz przy każdym przekręceniu stacyjki (silnik zimny) uruchamia się ten nieszczęsny wentylator.

a widzisz... a u mnie się kręci jak tylko aku podłącze, kluczyk w kieszeni :confused4:

Przepraszam, nie doczytałem. W takim razie na 99% przekaźnik, bo tam napięcie jest non stop. Odnośnie jego numeru - widocznie wziąłem go z kosmosu pisząc poprzednią wiadomość - jak już napisałem nie pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...