Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHU] Przy zapalaniu zapala się kontrolka z termometrem


goldii_M

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

ostatnio zauważyłem, że przy temperaturze ok. zera jak rano zapalam samochód zapala sie kontrolka - właśnie nie wiem od czego ona jest - czerwona z symbolem termometru i słychać sygnał jakiegoś alarmu. Po wyłączeniu silnika i ponownym zapaleniu wszystko jest ok. Może macie jakiś pomysł?

Autko mam 2 lata i wcześneij nie było problemu.

Pozdrawiam,

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli silnik funkcjonuje normalnie i VAG nie pokazuje żadnego błędu,możesz jeździć dalej i obserwować.

Ja miałem zdarzenie ale na rozgrzanym silniku podczas trasy 250 kilometrów,ostatnie 100 kilometrów cały czas lampka zapalała się i gasła wraz z sygnałem dźwiękowym.Na następny dzień po odpaleniu aż do dzisiaj nic takiego nie powtórzyło się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

Z instrukcji obsługi do A4 B5:

Temperatura i poziom płynu chłodzącego

Po włączeniu zapłonu lampka sygnalizacyjna zapala się i po kilku sekundach gaśnie.

Jeżeli po rozruchu silnika lampka nie zgaśnie lub zacznie migać w czasie jazdy, to albo:

- temperatura płynu chłodzącego jest za wysoka,

- albo poziom płynu chłodzącego jest za niski.

W razie zapalenia się lampki dodatkowo zostają włączone dźwiękowe sygnały ostrzegawcze.

Należy zatrzymać się, wyłączyć silnik i sprawdzić poziom płynu chłodzącego. W razie potrzeby dolać płynu.

Jeżeli poziom płynu chłodzącego jest prawidłowy, niesprawność może być spowodowana uszkodzeniem wentylatora chłodnicy, a w silnikach czterocylindrowych również pęknięciem paska klinowego.

Nie wolno jechać dalej - wezwać fachową pomoc.

--

Pozdrawiam.

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...