Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] Pada akumulator po dniu


pilus16

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mój problem polega na padającym akumulatorze po dniu. Akumulator kupiłem przed tamtą zimą, wszystko było ok do teraz. Gdy o godzinę 19 stawiam samochód do garażu i chcę go odpalić o 7 to ledwo co zaświecą się kontrolki a auto po przekręceniu kluczyka nie reaguje. Więc już od tygodnia muszę biegać z prostownikiem. Poczytałem trochę na forum i pierwsze od czego zacząłem to przełożyłem akumulator od innego auta i jest tak samo a mój do drugiego i jest ok , więc akumulator jest ok. Znalazłem też wątek o uciekającym prądzie.http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=91286.0 Kupiłem miernik i wiozłem się za sprawdzanie. Miernik ustawiłem na 20mA a wtyczki wsadziłem COM i 20A, a o to wyniki:

Auto zamknięte - 0,97

Samochód zamknięty otwarte drzwi kierowcy - 1,12

Sprawdziłem wszystkie bezpieczniki a prąd spadł po odłączeniu tych:

37 Telefon, Radioodbiornik - z 1,12 do 0,50

15 Zespół wskaźników, sterowniki - z 1,12 do 0,97

14 Oświetlenie wnętrza - z 1,12 do 1,07

A po odłączeniu tych 3 napięcie spadło z 1,12 do 0,33

Bezpieczniki na miejscu, radio odłączone z 1,12 do 0,50

A i alarmu nie mam a po odłączeniu sterownika centralnego prąd ten sam.

Po podłączeniu pod komputer nie mam błędów.

I moje pytanie brzmi co może być nie tak? Czy może prąd jaki pobiera samochód jest dobry? Mam nadzieje że dobrze opisałem mój problem. Czekam na podpowiedzi

Pozdrawiam Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem taki sam problem jak ty i okazało się ze prąd pobiera mi ten adapter co się podłącza do nie ori radia żeby tylne głośniki grały , zrobiłem pomiary i wyszło ze cały czas pobiera prąd teraz mam tak ze działa tylko jak jest włączony zapłon i akumulator zyskał nowe życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samamu ciezko rozkręcic bo trzeba specjalny klucz. Naprawa nie jest droga. Wymiana diód albo całej płyty diodowej. najlepiej podjechac co specjalisty i zrobi to szybko, chyba ze chcesz sie pobawic :)

Tu masz jak to mniej wiecej wyglada. U ciebie mozesz miec problem z kołem alterntora, bez specjalnego klucza nie odkręcisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam chyba podobny problem, a raczej też mi padł akumulator tak po 3 dniach nie uzytkowania auta w taką pogodę jesienna jak dziś deszczową, gdzie dużo wilgoci. Strasznie się wkurzyłem bo akumulator byl rozładowany do zera, ładowałem go godzinę i prawie nic się nie podładowal więc poszedłem kupić nowy. A miałem Wartę 85Ah, ktora miała 4 lata, ale była już dość wytyrana, bo np. jedna rączka była urwana i jej nie było. Auto mam od sierpnia 2010, więc nie znam jego przeszlości.

Wymieniałem jednak radio na Pioniera, a że mam system Bose to mi założyli właśnie jakis adapter do Bose aż za 80zł. Jak to mozliwe, że to by prąd pobierało non stop i po co? A tak w ogóle to nie mam tam w bagażniku dodatkowego aku do Bose?

Zabudowane to wszystko i nie wiadomo co to.

ja miałem taki sam problem jak ty i okazało się ze prąd pobiera mi ten adapter co się podłącza do nie ori radia żeby tylne głośniki grały , zrobiłem pomiary i wyszło ze cały czas pobiera prąd teraz mam tak ze działa tylko jak jest włączony zapłon i akumulator zyskał nowe życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...