Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[INNE] Golf IV 1.9TDI AHF - wentylator chłodnicy chodzi cały czas


antonio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Panowie jeżeli chciecie mnie opierd*lać za to, że nie szukałem to dawać smiało ale nie mam na to czasu.

Auto jest potrzebne aby jechać do pracy a wentylator chłodnicy chodzi cały czas nawet gdy auto jest zimne, nie mam VAGa przy sobie i nie mam jak go podpiąć w tej chwili. Podpowiedzcie co zrobić aby nie odłączać klemy bo to jedyne wyjście.

Ostatnio golfik podjechał pod dom, silnik został wyłączony i po minucie-dwóch włączył się wentylator (było ciemno i zimno więc najprostszym sposobem było odkręcenie klemy) dzisiaj podłączam kleme i odrazu rusza wentylator :wallbash:

pomocy :embarrassed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podwójny czujnik temp do sprawdzenia może podawać że już na dzień dobry temp jest ponad 100 stopni - a z ciekawości świece żarowe grzeją ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świece grzeją - ale tylko trzy bo jedna spalona

który to czujnik, gdzie on siedzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie go odłączyłem a wentylator dalej zapierdziela jak szalony[br]Dopisany: 07 Grudzień 2010, 10:02_________________________________________________

Problem rozwiązany tego samego dnia: przetarte przewody idące przy chłodnicy powodowały zwarcie :blink:

CLOSE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak gwoli ścisłości i małego sprostowania to za włączanie się wentylatora chłodnicy w Golfie odpowiedzialny jest nie czujnik G62 przy głowicy silnika tylko sterownik wentylatorów (umieszczony pod lewą podłużnicą na wysokości akumulatora), który otrzymuje sygnał włączenia wentylatora na I lub II bieg z włącznika termicznego F18 w dolnej części chłodnicy a czujnik G62 do wentylatorów nie ma nic bo w Golfie wentylator chłodnicy jest elektryczny a nie napędzany paskiem wieloklinowym przez sprzęgło wiskotyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie Sztomel ma rację sam tak miałem kiedyś w octavii jak wjechałem w głęboką kałużę. Zrobiło się zwarcie i system wentylatorów szlag trafił. Od chłodnicy pracował cały czas a ten od klimy stał więc klima się nie załączała. Następnego dnia przyszy spore upały i wtedy to odczułem :JC_fan:. Co do samego kręcenia wentylatora chłodnicy na wyłączonym zapłonie on ma zabezpieczenie i po chyba 10 minutach sam się wyłączy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...