Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[8P BKD] "Kawa z mlekiem" pod korkiem oleju


macieek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Pacjent A3 8P 2006 2.0 TDI BKD

chcialem dzisiaj dolac troszke oleju, odkrecilem korek a tam taki oto widok:

http://postimage.org/image/1r9x8nkzo/

http://postimage.org/image/drz0yvvo/

http://postimage.org/image/1ra279mh0/

Zaznaczam ze autko nie bylo jezdzone przez prawie 2 tygodnie tylko bylo odpalane i pracowalo na biegu jalowym w tym okresie ok 3 razy po 10-15 minut. (Wole uniknac jazdy teraz z tym spojlerem i zawiechem S-line - na wiosce sa potężne lodowe koleiny, trzeba przejechac kilkaset metrow, zeby dojechac do normalnej drogi. - Jak jade B6 to osłona po nich szura momentami a spojler w tym A3 jest tak nisko ze wyglada jak pług :D

Olej zmieniony jakies 6tys km temu na LL 5-30

Plynu w zbiorniku wyrownawczym nie ubywa, jego wygląd z koleji nie wzbudza podejrzen - brak mazi i jakichkolwiek osadow. Bierze troszke oleju jak na 2.0 przystalo z litr albo i troche wiecej na 10tys km

Czy taka ilosc mazi na korku to moze byc powod do nie pokoju?

Czy moze gdy autko zostanie troszke zbutowane na trasie to zniknie?

Moze wymienic olej?

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojezdzij tym autem regularnie i obserwuj, bo to moglo sie zebrac przez takie wlasnie odpalanie na biegu jalowym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój brat cioteczny kupił ibize 1.4TDI która długo stała w Niemczech i też kawa z mlekiem pod korkiem była.Pojeździł trochę i jest OK :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na forum był także temat o osadzającej się mazi w taki sposób

No wlasnie cos ostatnio czytalem w ten desen, ze delikatna maź sie zdarza i nie powinna byc powodem do zmartwien, ale nie moglem sie tego doszukac znowu. Tak czy owak chcialem sie upewnic. Jutro albo pojutrze pojeżdze troche i zobacze jak bedzie :kox:[br]Dopisany: 09 Grudzień 2010, 12:16_________________________________________________

A czy czasem taki objaw nie występuje jak się miesza olej z płynem chłodniczym?

Aleś zabłysnął :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy czasem taki objaw nie występuje jak się miesza olej z płynem chłodniczym?

Nie. przy małych przebiegach to normalne. Osadza sie para wodna z powstająca z róznicy temp. A więc jak będziesz gdzies jechał to troche pocisnij i zniknie. Ale objaw to całkiem jak najbardziej normalny.

Pozdro

ZC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zrobie jeszcze takie male OT zeby niezasmiecac gdzie indziej

Z racji tego, ze nie mam chwilowo dostepu do ETKI moglby mi ktos podac numer czesci Koła dwumasowego do:

Audi A3 2006 2.0 TDI silnik BKD i uwaga ze skrzynia DSG 6 biegow automat bez quattro.

Czy to jest LUK czy SACHS ?

Czy ten dwumas wogole rozni sie od wersji w manualu?

A jesli rozni sie to czy cenowo roznica jest spora?

W serwisach (nie aso) krzyneli mi robota + dwumas 954 funty.

Chyba przeprowadze ta naprawe jednak u znajomego mechaniora.

ale musze kupic dwumasik... :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aleś zabłysnął :>

Radzę poczytać, a potem się wyśmiewać. Wcześniej miałem BMW i sporo się naczytałem na forach o uszczelce pod głowicą i białym nalocie.

nie strasz tak od razu kolegi tą uszczelką, wcale nie musi być kawy z mlekiem aby to była uszczelka , wiem to z autopsji [br]Dopisany: 09 Grudzień 2010, 15:25_________________________________________________

Panowie zrobie jeszcze takie male OT zeby niezasmiecac gdzie indziej

Z racji tego, ze nie mam chwilowo dostepu do ETKI moglby mi ktos podac numer czesci Koła dwumasowego do:

Audi A3 2006 2.0 TDI silnik BKD i uwaga ze skrzynia DSG 6 biegow automat bez quattro.

Czy to jest LUK czy SACHS ?

Czy ten dwumas wogole rozni sie od wersji w manualu?

A jesli rozni sie to czy cenowo roznica jest spora?

W serwisach (nie aso) krzyneli mi robota + dwumas 954 funty.

Chyba przeprowadze ta naprawe jednak u znajomego mechaniora.

ale musze kupic dwumasik... :confused4:

podaj vin to bedzie szybciej[br]Dopisany: 09 Grudzień 2010, 15:29_________________________________________________pod linkiem masz potrzebne info odnosnie sprzęgła

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/21e59fd66d07d6c4.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest do automata? Cos chyba niebardzo :naughty:

Nie widze tam dwumasy poza tym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie małe fo pa , moja Etka nie widzi twojego vin-u może nie mam tej aktualizacji , a to DSG to jest fabryczne oznaczenie skrzyni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego nie szukaj niczego żadnych problemów też sie dzieje tak jak auto jezdzi po samym miescie krótkie przebiegi jestem doświadczony mechanik więc mówie jeździj lej paliwo i jedzij nie szukaj njiczego OT do Zamknięcia pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego nie szukaj niczego żadnych problemów też sie dzieje tak jak auto jezdzi po samym miescie krótkie przebiegi jestem doświadczony mechanik więc mówie jeździj lej paliwo i jedzij nie szukaj njiczego OT do Zamknięcia pozdro

Jakby kolega uwazniej czytal to zapytanie o dwumas bylo przy okazji i nie tyczy sie juz kawy z mlekiem pod korkiem oleju. :bicz:

OT wiem wiem... :kox:[br]Dopisany: 09 Grudzień 2010, 16:06_________________________________________________

kolego nie szukaj niczego żadnych problemów też sie dzieje tak jak auto jezdzi po samym miescie krótkie przebiegi jestem doświadczony mechanik więc mówie jeździj lej paliwo i jedzij nie szukaj njiczego OT do Zamknięcia pozdro

oznaczenie skrzyni to DSG albo s tronic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę sie naszukałem ale jest (koło zamachowe do DSG)

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/a91e1e932723f34d.html

a tutaj z allegro ( swoją drogą niezła cena)

http://allegro.pl/kolo-dwumasowe-dsg-audi-a3-skoda-octavia-2-0-tdi-i1336575745.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...