Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVJ] Kłopoty z automatyczną skrzynią biegów


Wiolcia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam pytanie dotyczące skrzyni biegów. Po dłuższym postoju, na zimnym silniku mam problem z biegiem wstecznym - wchodzi, ale sprawia wrażenie, jakby ślizgał. Po pewnym czasie (2-3 min) problem znika.

dodatkowo mam wrażenie, że skrzynia jest mulasta .

będę wdzięczna za uwagi i porady, autko kupiłam kilka dni temu i nie mam jeszcze rozeznania

Wiola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj bez podłączenia vaga niczego sie nie dowiesz. Podłącz vag sprawdz czy zapisały się jakieś błędy, może poprostu adaptacja biegu wstecznego wyskoczyła i trzeba ją zapisać. Opis jak to sprawdzić znajdziesz na forum. Oczywiscie wszystko jeśli twoja skrzynia to multitronic, a mysle ze napewno. Nie załamuj sie zbytnio jak poczytasz o multi :wink4: bo być może nie miałaś pojecia co kupiłaś tak jak ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak to skrzynia manualna automatyczna ?

Skoro to FWD i do tego AVJ to kto jak kto ale Ty powinieneś wiedzieć co to za skrzynia ;)

Wiolcia - po pierwsze sprawdź czy sterownik nie zgubił adaptacji sprzęgła biegu wstecznego... (opis w podwieszonej w tym dziale encyklopedii Multitroników) po drugie, zapnij VAGa i sprawdź wersję oprogramowania sterownika (info także w encyklopedii). Starsze wersje oprogramowania załączają (niepotrzebnie) chłodzenie ATF także przy niskich temperaturach powietrza. Mogą wtedy pojawić się problemy z jazdą na R - po rozgrzaniu skrzyni a tym samym ATF, problem znika. Możliwe, że trzeba będzie jechać do ASO na aktualizację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...