Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1Z] Zamek bagażnika sie nie otwiera - PROBLEM ROZWIĄZANY


Lukasz_N

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Spotkala mnie dzisiaj nieciekawa przygoda. Po pracy wracjac na parking musialem ogarnac ze sniegu swoje autko wiec otwarlem bagaznik zeby wyciagnac z niego szczotke. Wszytko byloby ok gdyby nie to ze drugi raz bagaznika nie moglem juz otworzyc. Probowalem wielokrotnie otwierac i zamykac centralnymi ale lipa :confused4: drzwi sie pieknie otwieraja i zamykaja a bagaznik nie chce. Slychac ze silownik od bagaznika pracuje bo nawet jak dotykam zamek to czuc ze przerzuca zapdake. Rozpialem nawet wezyk od silownika pod siedzeniem i dmuchalem i ciagnalem powietrze bo myslalem ze moze pompka nie daje rady ale lipa niestety. Kluczykiem niestety tez nie da rady otowrzyc bo zamek jest tak zasyfiony ze nie da rady nawet ruszyc kluczyka. Siedzenia tez nie sa skladane i teraz jest pupa bo nie moge sie dostac do bagaznika. Moze koledzdy podpowedza jakis sposob zeby sobie z tym poradzic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro auto stalo na mrozie 10 godzin i normalnie otworzylem bagaznik to nie sadze zeby przez 2 minuty zamarzl tak ze przy uzyciu konkretnej sily nie dalo sie go otworzyc. To raczej usterka mechaniczna. Czytalem juz posty na ten temat ale pytanie czy jest jakis sposob na otworzenie zeby nic nie wiercic albo nie ciac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli spadło cięgło, a nie ma możliwości wejść przez tylną kanapę pozostaje rozwiercić wkładkę i łamać zamek. Ewentualnie jakieś WD-40 do zamka, poczekać i próbować wkładać kluczyk. Inny sposób nie przychodzi mi do głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zuzylem juz mnostwo WD-40 i innych preparatrow i niestety bez efektow. Podobno mozna wywiercic otwor pod tablica zeby sie dostac do cięgła. Ale w ktorym konkretnie miejscu? Jak by ktorys z forumowiczow mogl wrzucic foto z wymiarami mniej wiecej gdzie sie to ciegło znjaduje to by znacznie ulatwilo sprawe z wierceniem . Nie chce z klapy zrobic sera szwajcarskiego :confused4:[br]Dopisany: 14 Grudzień 2010, 16:39_________________________________________________Kolejne podejscie do zablokowanego bagaznika i niestety nadal bez sukcesow :confused4: Mysle czy nie rozwiercic wkladki zamka tylko pytanie czy cos to da skoro zamek jest wyzej a rygiel nizej? Dostane sie w ten sposob do dzwigni zamka?[br]Dopisany: 22 Grudzień 2010, 21:26_________________________________________________Witam ponownie. Po przesledzeniu dokladnie forum i zasiegnieciu troche wiedzy u fachowcow wreszcie udalo sie otworzyc klape bagaznika. Dla tych, ktorzy maja przedliftowego sedana moze sie przydac prosty sposob na poradzenie sobie z tym problemem.

1. Zdejmujemy ramke tablicy rejedtracyjnej

2. W odleglosci 12 cm w pionie od środka przycisku otwierania i 4 mm w lewo, patrzac od tylu na auto, wiercimy otwor. Czym wiekszy tym lepszy, ja uzylem do tego najpierw wiertla 6 mm, a nastepnie rozwiercilem do 15mm

3. Po wywierceniu otowru mamy na widoku dzwignie napedzajaca zamek rygla. Wystraczy za pomoca jakichis waskich i dlugich szczypiec chwycic ja pociagnac w gore i bagaznik otwarty

4. Nastepnie odkrecamy tapicerke i uchwyt do zamykania bagaznika i mamy dostep do mechanizmu otwierania zamka

5. Umieszczamy dzwignie na swoim miejscu, odpowiednio zabezpieczamy ( ja wywiercilem otowor 2mm pod zawleczke) i skrecamy wszystko z powrotem.

W moim przypadku dzwignienka wypadla w ogole i musialem umiescic kawalek grubszego druta w otworze rygla zamka zeby pociagnac za rygiel i bagaznik sie otworzyl. Moze komus sie przyda ten sposob.

Pozdr[br]Dopisany: 24 Grudzień 2010, 14:07_________________________________________________Proponuje przeniesc temat do FAQ, moze komus pomoze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie próbowaliście rozłączyć rozdzielacz powietrza zlokalizowany pod tylną kanapą i dmuchnąć/pociągnąć powietrze z wężyka, który idzie do klapy? Ja miałem podobny problem z zablokowaną klapą w poprzedniej b5 i obyło się bez wiercenia itp..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli spadlo ciegno zamka o czym jest wyzej napisane to mozesz sobie dmuchac a i tak nie otworzysz zamka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam inny problem moge od srodka ja otworzyc i wogole ale od zewnatrz przycisk chodzi luzno i nie moge nic zdzialac wymienic zamek czy rozebrac i popatrzec ? ;] znaczy najpierw i tak popatrze :DD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli od zewnatrz przycisk chodzi luzno to w gre wchodza opcje:

1. Silownik centralnego moze byc uszkodzony i zostal w pozycji zamknietej.

2. Uszkodzil sie mechanizm zapadkowy zamka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie próbowaliście rozłączyć rozdzielacz powietrza zlokalizowany pod tylną kanapą i dmuchnąć/pociągnąć powietrze z wężyka, który idzie do klapy? Ja miałem podobny problem z zablokowaną klapą w poprzedniej b5 i obyło się bez wiercenia itp..

Ktoś wie w jaki sposób to zrobić?

W który przewód dymać?

Będę wiercił w ostateczności...

---------- Post dopisany at 23:31 ---------- Poprzedni post napisany at 22:04 ----------

Albo w jaki pewny sposób rozwalić wkład zamka i otworzyć?

---------- Post dopisany 08-03-2013 at 12:36 ---------- Poprzedni post napisany 07-03-2013 at 23:31 ----------

Problem rozwiązany, sposób na otwarcie znaleziony, opisałem do w dziale warsztat http://a4-klub.pl/audi-a4-b5-131/zatrzasniety-bagaznik-sedanie-zrob-to-264596/#post3386007

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...