Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Zawor EGR


adam1077

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie czy z zaworu EGR powinna wyciekac jakas smolista ciecz???Od strony zaworu wszysto jest pobrudzone.Bylem w serwisie Audi i powiedziano ze to nic takiego ze poprostu sobie "pluje" :).Nie wiem czy to tak powinno byc.A tak wogole do czego sluzy ten zawor EGR???Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uszczelniacz zaworu ma zywotnosc ok 140.000 km, pozniej zaczyna puszczac olej z dolotu.

a do czego ma sluzyc, to juz sobie poczytaj na forum... :cool1:

niestety problem jego nieszczelnosci, nie jest tak prosty jak splyca mechanik.

olej kapie na plecionke, ulega zwegleniu i prowadzi do jej przyspieszonego zuzycia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, za odkopanie starego tematu, ale nie chciałem zakładać nowego.

Również mam problem z zaworem EGR (silnik AVF), po wiosennym przeglądzie mechanik stwierdził, że kapie z niego olej.

Jak bardzo poważny jest to problem? Czy w grę wchodzi jedynie kupno nowego zaworu (około 500zł :kwasny:) czy można próbować z używkami, np:

http://allegro.pl/a6-1-9-tdi-zawor-egr-recyrkulacji-038131501j-avf-i1601128439.html ?

Jakiś czas temu pękł mi wąż od turbiny, pamiętam jak mechanik mówił coś o tym, że był cały umazany w oleju. Czy to mógł być olej właśnie z tego zaworu? Nie chciałbym żeby sytuacja się powtórzyła, bo wymiana tego węża kosztowała kupę kasy :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez mam ten sam problem, ponoc wystarczy go wyczyscic i na jakis czas powinien byc spokuj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozesz kupic zamiennik i nie bedzie juz ten olej lecial .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym proponował dowiedzieć się skąd ten olej w dolocie. Albo puszcza turbinka albo z odmy ( co jest bardziej prawdopodobne ) To, że EGR'y sączą olej to norma.. niestety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niecały rok temu kupiłem u tom77 za około 400 pln. Olej to chyba z odmy tam przecieka. Zaślep go i wyczyśc. Trzonek zajdzie sądzą i nie powinien cieknąć. Co i jak znajdziesz tu na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, podłaczam sie do tematu.

U mnie natomiast widze ze z zaworu EGR delikatnie sie poci natomiast kolo zaworu egr jest jakis uklad podcicnieniowy hmm ta czarna puszeczka z plastkikowym ramieniem i natomiast u mnie z tego zaworu sie poci hmm wrecz bardzo.

Nie wiem czy da sie to jakos wymienic lub uszczelnic

co myslicie na ten temat ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupić nowy i nie kombinować z używkami i czyszczenie bo i tak to nic nie daje..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...