Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJG] Marznące szyby od środka


jacek27m

Rekomendowane odpowiedzi

witam

mam taki problem, mianowicie w moim autku jak były te duże mrozy -12,-15 i auto stało przez 8 godzin na powietrzu od środka zamarzały mi szyby.ten problem jest raz mniejszy raz większy.Może wiecie co jest tego przyczyną bo mnie to zastanawia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciągać dywaniki bo są wilgotne :gwizdanie:

wysuszyć problem zniknie :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciągać dywaniki bo są wilgotne :gwizdanie:

wysuszyć problem zniknie :good:

dokładnie, możesz też mieć mokry dywan pod dywanikami wtedy też musisz to wysuszyć :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej zastosować dywaniki gumowe (ja pod spód jeszcze kładę sobie po gazecie żeby dodatkowo wciągały wilgoć) a najważniejsza sprawa to przed zimą nowy filtr przeciwpyłkowy i to nie papierowy za 30zł tylko taki dobrej firmy z węglem aktywnym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej zastosować dywaniki gumowe (ja pod spód jeszcze kładę sobie po gazecie żeby dodatkowo wciągały wilgoć) a najważniejsza sprawa to przed zimą nowy filtr przeciwpyłkowy i to nie papierowy za 30zł tylko taki dobrej firmy z węglem aktywnym

Własnie tak to problem zginie :good: :good:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:

Filtr węglowy zatrzymuje zanieczyszczenia, a nie wilgoć z powietrza to jedno.

Drugie warto przegrzać dodatkowo auto w środku i na koniec jazdy otworzyć drzwi żeby się przewietrzyło wtedy cała para wodna unosząca się w powietrzy uleci na zewnątrz i częste strzepywanie dywaników ze śniegu czy wody (jeśli guma) a jeśli welur może warto na nockę przynieść je do domu żeby przeschły.

Jeśli również jest taka możliwość warto użyć klimy która skropli wodę i osuszy powietrze.

Poza tym temat wałkowany już (parowanie szyb itp.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej zastosować dywaniki gumowe (ja pod spód jeszcze kładę sobie po gazecie żeby dodatkowo wciągały wilgoć) a najważniejsza sprawa to przed zimą nowy filtr przeciwpyłkowy i to nie papierowy za 30zł tylko taki dobrej firmy z węglem aktywnym

akurat jak u siebie włożyłem filtr z węglem to o wiele mocniej zaczęły mi parować szyby, po niedługim czasie kupiłem zwykły...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeśli welur może warto na nockę przynieść je do domu żeby przeschły.

Inna sprawa że welurowe dywaniki na taką pogodę się kompletnie nie nadają - przy nich ciągle będzie w środku wilgotno :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej zastosować dywaniki gumowe (ja pod spód jeszcze kładę sobie po gazecie żeby dodatkowo wciągały wilgoć) a najważniejsza sprawa to przed zimą nowy filtr przeciwpyłkowy i to nie papierowy za 30zł tylko taki dobrej firmy z węglem aktywnym

akurat jak u siebie włożyłem filtr z węglem to o wiele mocniej zaczęły mi parować szyby, po niedługim czasie kupiłem zwykły...

a u mnie właśnie na zwykłym filtrze parowały (praktycznie nówka), założyłem mann'a z węglem aktywnym i jest znacznie lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam problem, jak zostawiłem kumplowi auto na tydzień. Przyjeżdżam a wszystkie szyby zamarznięte na amen od środka. Od razu wymieniłem dywaniki na gumowe i tak jak wcześniej pisali sprawdź jak pod dywanikiem, bo ja mialem wszystko mokre to w garażu suszarką jeszcze wszystko porządnie wysuszyłem od strony kierowcy i pasażera i teraz zero śladu lodu :):hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szyby zamarzają od środka z powodu różnicy temperatur - na zewnątrz, a w wewnątrz, po tym jak jeździmy i grzejemy się w środku.

Po prostu należy po tym jak wyłączymy silnik przez chwilę po trzymać otwarte drzwi co by temperatura w aucie wyrównała się z tą na zewnątrz, wtedy nie będzie się nic skraplać w środy i nic nam na szybie nie zamarznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szyby zamarzają od środka z powodu różnicy temperatur - na zewnątrz, a w wewnątrz, po tym jak jeździmy i grzejemy się w środku.

Po prostu należy po tym jak wyłączymy silnik przez chwilę po trzymać otwarte drzwi co by temperatura w aucie wyrównała się z tą na zewnątrz, wtedy nie będzie się nic skraplać w środy i nic nam na szybie nie zamarznie.

Ja myślę, że jak auto w środku nie będzie cierpieć na dodatkową wilgoć np. z przemoczonej wykładziny, to nie trzeba go specjalnie wietrzyć (a samo wietrzenie na dużą wilgoć i tak nie pomoże). Grunt to dobrze wysuszyć wszelkie źródła wilgoci w samochodzie. Bez tego ciągle będziemy się męczyć z zaparowanymi i zamarzającymi szybami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę warto na zimę zainwestować w gumowe dywaniki. Raz że łatwo je się czyści, a dwa że przez to nie będzie gdzie miała zbierać się wilgoć, przez co pozbędziesz się, albo ograniczysz powstawanie pary na szybach

Nie wygląd a wygoda się liczy :wink4: No chyba że auto jest powodziowe :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę warto na zimę zainwestować w gumowe dywaniki.

To prawda, kiedyś pojeździłem w zimę "chwilę" na welurowych podgumowanych to były tak mokre że można było wyciskać z nich wodę. Oczywiście cała woda wsiąkała dalej w wykładzinę podłogową. Suszenie tego zajęło mi 3 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem jest to że nie zdajesz sobie sprawy jak nasączone są dywaniki, bo skoro nie ma na nich błota/śniegu jest ok..

Wystarczy przejechać ręką, zajrzeć pod spód, a naprawdę można się zdziwić, szczególnie jak ktoś często wsiada lub wysiada z auta..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem odnośnie zamarzania szyb od środka, uciążliwe strasznie...

Dywaniki mam właśnie z materiału, często wsiadam i wysiadam z auta to fakt... można z nich wode wyciskać, wieczorem pojadę kupić gumiaki i wysuszyć auto od środka dobrze, dzięki panowie, długo się nad tym zastanawiałem :embarrassed: :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem odnośnie zamarzania szyb od środka, uciążliwe strasznie...

Dywaniki mam właśnie z materiału, często wsiadam i wysiadam z auta to fakt... można z nich wode wyciskać, wieczorem pojadę kupić gumiaki i wysuszyć auto od środka dobrze, dzięki panowie, długo się nad tym zastanawiałem :embarrassed: :gwizdanie:

jak dobrze wysuszysz i wsadzisz gumy będzie gites :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra, ja mam prawie nowy weglowy filtr, gumowe dywaniki, wmiare czyste, a i tak zamarzaja szyby :/ pod gumami nie ma wilgoci, w ogole jakos nie czuc zeby wilgoc byla w aucie,a jednak na szybach zbiera sie para po jezdzie i pozniej zamarza.powoli pekam juz. dzis sprawdze patent z przewietrzeniem wnetrza, po jezdzie jak sie nagrzeje wnetrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...