Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AKN] Zanik mocy


Wujek141

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Dziś wymieniałem żarniki w mojej a4, wyciągałem filtr powietrza razem z tą obudową, bo nie miałem jak się dostać do prawego reflektora. Wymieniłem, skręciłem, wszystko ładnie pięknie, a tu ciach. Jadę sobie jadę, raz mnie szarpnęło, myślę sobie że może noga z gazu mi zjechała i że już jest ok. Przejechałem jakieś 60 km, wracam do domu, jadę może ze 100 na 5-ym biegu, obrotów 1500 obr/min a tu nagle zaczęło mnie szarpać, moc poleciała w pobliski las a ja stanąłem wystraszony, zaglądam pod maskę, oczywiście nic się nie dowiedziałem bo zapomniałem że to nie jest fiat. Rano zauważyłem że głośniej chodził ale mówię, aa to nic, mooże mi się zdaje. Dojechałem jakoś te 2 km do domku, zaglądam pod maskę świecąc latarką, dostrzegam, że ta wtyczka, która wchodzi do dolotu z filtra była obluzowana, niby ją docisnąłem ale nie wiem czy to przyniosło jakiś większy skutek. Proszę o pomoc, bo jestem bezradny, już nie wspomnę o tym, jak bardzo boję się ewentualnej naprawy ;(

Dodam też, że przez moment świeciła mi się lampka ta, która się zapala po wyłączeniu ASR. W komputerze brak błędów ( po podpięciu do VAGa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kara 2.5 :bicz2: spróbuj przeczyścić przepływkę, przegoń go troche a jak to nie poskutkuje to bedziemy myśleć bo przyczyn przy 2.5 jest mnóstwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kara 2.5 :bicz2: spróbuj przeczyścić przepływkę, przegoń go troche a jak to nie poskutkuje to bedziemy myśleć bo przyczyn przy 2.5 jest mnóstwo

A gdy wtyczka do przepływomierza była niedociśnięta do końca ? Czy w momencie, kiedy ją docisnąłem, problem się rozwiązał ? Bo z tego co zauważyłem, to była dociśnięta do połowy. Rano sprawdzę bo teraz nie chce mi się ubierać, mówisz, żeby go pogonić ? :evil: :evil: :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:vaglogi:, jak bedzie bład przepływki to znaczy ze była odpięta, a moze jak ruszałeś troche łączyła potem sie potrzesło i sie odłączyła, jezeli teraz bedzie wszystko ok po podłaczeniu jej z powrotem wystarczy błąd skasować jezeli sie pojawił,.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapomnij o przepływce, te objawy nie mają nic z tym wspólnego, jak silnik chodzi głośniej i poszarpuje to może to być uszkodzenie mech. np. hydraulika zaworowa

Ale przez to by nim raczej nie szarpneło? jak masz vaga to go podłacz zobaczymy co wypluje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wina po stronie przepływki czy nie problem z głowy :cool1: wiec nastepnym razem wtykaj dokładniej :banan1: pzdr

Wina niepodłączonej przepływki :)

Jak na razie wszystko gra aż miło :)

Dziękuje za pomoc i zainteresowanie tematem. Pozdrawiam :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...