Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6/B7] Wygłuszenie przednich drzwi.


flyman7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jestem na etapie instalacji CA w mojej B7. Mam mały problem, otóż po ściągnięciu tapicerki moim oczom ukazał się taki widok:

b72bf54e963b1defm.jpg

Czy jest możliwość rozebrania przedniego panelu drzwi aby dostać się do tylnej blachy i ją wygłuszyć matami ??

Czytałem ten post http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=47781.0;all , autor wygłuszał tylną blachę poprzez otwory technologiczne. Ja z moimi rękoma nie mam szans się tam przecisnąć :decayed:

Kiedyś też znalazłem na forum link do zagranicznej strony DIY, tylko że tam było pokazane jak wyciągnąć stelaż szyby z drzwi, natomiast nic nie było o problemie, z którym ja się borykam. Mam wrażenie, że drzwi są zamkniętą komorą, bo nigdzie nie mogę znaleźć szczelin po bokach drzwi.

Z góry dziękuję za (p)odpowiedzi. Może ktoś już przerabiał ten temat w B7 ??

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zewnętrzne i wewnętrzne poszycie drzwi jest nierozbieralne. Jedyne wyjście to "klejenie po kawałku"

Tu jest kilka moich zdjęć z przygotowania drzwi

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=138292.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Rysiuu, Twój post również czytałem i jestem pod wielkim wrażeniem. Wobec czego mam do Ciebie 2 pytania:

1) jak do diabła udało Ci się otworzyć puszkę sterownika - ja musiałem ja ułamać, ponieważ nie mam żadnego dostępu do ostatniej śrubki, tej maksymalnie schowanej w kierunku lusterka

2) czy puszczając kable ze słupka do drzwi, jakoś podcinałeś te kostkę czy spiłowałeś trochę blachy pod kostką ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AD1

Dostęp do śrubki pojawia się jedynie po zdemontowaniu ramion wycieraczek i po wymontowaniu podszybia. Szkoda że nie zrobili jak np w passacie gdzie nad śrubka jest zaślepka.

Dwie godziny męczyłem ramiona w swoim aucie i się poddałem. Też dobrałem sie do ostatniej śrubki "po górniczemu"

Po takim zabiegu trzeba pamiętać o zabezpieczeniu puszki, bo inaczej na 90% będzie się tam zbierać woda. Ja zostawiłem na tyle miejsca, by ucho po śrubce złapać opaską zaciskową

AD2

Puszczając kable wyciąłem nadmiar plastiku od spodu w kostce. Nawet bez cięcia przeszło by tam 2x2,5mm, ale dla pewności lepiej zebrać trochę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...