Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Świece do AWX


chudy13101980

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panowie czy te świece będą pasowały do mojego AWX http://allegro.pl/swiece-zarowe-febi-audi-100-a6-1-9-tdi-2-5tdi-i1406889489.html cena jest dosyć niska.Co o nich sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bedą pasowały.Osobiście polecam Beru,Bosch-w tej kolejności.Obie marki szły na pierwszy montaż

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie czy te świece będą pasowały do mojego AWX http://allegro.pl/swiece-zarowe-febi-audi-100-a6-1-9-tdi-2-5tdi-i1406889489.html cena jest dosyć niska.Co o nich sądzicie?

Cena wcale nie jest niska.Jak na Febi to jest kosmiczna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świece żarowe do silników z pompowtryskiwaczami muszą mieć 97 mm, dł. montażowa 30 mm. W ubiegłym roku wymieniłem wszystkie na BERU GN 855 (wcześniej były BOSCH - dwie były padnięte) kupowane w InterCArs. Sprzedawca wyszukał dwa rodzaje, droższe i tańsze, i polecił tańsze miało nie być dużych różnic pomiędzy nimi. Ubiegłej zimy pomimo nowych świec były problemy z uruchomieniem po nocy (pompa tandem wymieniona - przeciekała). Jakoś przejeździłem. Na jesieni postanowiłem jednak sprawdzić co z tymi świecami. Zachowałem dwie stare BOSCH-a - dobre i wykreciłem Beru z silnika. I co się okazało:te tańsze Beru były o 5 mm krótsze. Po okopceniu na końcówce BERU było widać, że wystaja z głowicy tylko 2 mm. Na starych okopcenie było o 5mm dłuższe. Prawidłowa świeca awx/avf to BERU GN 046 - cena ok.70-80 zł. Skończyło sie tym, że dokupiłem 2 szt. BOSCH za 55 i z tymi starymi nie było żadnych problemów z uruchomieniem od początku zimy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Tak z doświadczenia- ojciec w pasku na świecach Febi przelatał 5 miesięcy i 2 z nich mu padły-można powiedzieć: zdarza sie najlepszym ale wymiana na Beru i od roku ma spokój. Ja mam u siebie Beru i żadnych problemów

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bedą pasowały.Osobiście polecam Beru,Bosch-w tej kolejności.Obie marki szły na pierwszy montaż

Ja miesiąc temu profilaktycznie wymieniałem świece żarowe w swoim 1.9tdi AVF130km na oryginalne, kupione w ASO, opakowanie VW/Audi a w środku opakowania świece Beru...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...