Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Wymiana pękniętej sprężyny z tyłu


andrew780

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie czy ktoś już to sam robił bo ja próbowałem bez kanału i nie dałem rady. Odkręciłem amortyzator i stabilizator ale i tak wachacza nie da się odchylić na tyle żeby sprężyna wyszła, ścisakczami nie da rady podejść pozaostaje chyba odkrecić cały wachacz albo opuścić lekko cała belke może ktoś ma z tym doświadczenia i udzili mi wskazówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego ja wymieniam zawieszenie bez problemowo i to bez kanału więc nie wiem z czym ty masz problem :mysli:

podnosisz samochód, zrzucasz koło, odkręcasz jedną śrubę za tarczą i dwie u góry i wyciągasz całą kolumne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego ja wymieniam zawieszenie bez problemowo i to bez kanału więc nie wiem z czym ty masz problem :mysli:

podnosisz samochód, zrzucasz koło, odkręcasz jedną śrubę za tarczą i dwie u góry i wyciągasz całą kolumne

nie wiem jak jest w sedanie, bo u mnie w avancie to wymiana bez kanału da się wszystko wymienić. U siebie to zawieszkę zrzucałem 3 razy aż w końcu dopasowałem sprężyny i amory jak bym chciał. Tam nie ma z niczym problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że w avancie jest tak samo jak w sedanie problem miałem z odchyleniem wachacza tak żeby można było wyjąć sprężyne. Wydaje mi się że to tuleje metalowo gumowe trzymają trzeba by popóścić wszystkie śruby wachacza ale niestety nie miałem oczkowej osiemnastki i nie mogłem wszystkich popóścić. Kolego Kileeer czy ty popóczszałeś wszystkie śróby czy robiłes to na siłę tylko czy sie te tuleje nie pozrywaja, odkręcałeś przewód hamulcowy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a podnosisz cały tył do góry, prawą i lewą stronę :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Podepnę się do tematu.

Czy ktoś mógłby dać jasną instrukcję co trzeba odkręcić?. Będę wymieniał springi z tyłu i przydałyby się konkrety bo każdy inaczej do tego widzę podchodzi. :wallbash:

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem że można bez wyciągania wahacza więc spróbowałem bo pękła mi sprężyna. odkreciłem amora, łącznik stabilizatora oraz zacisk hamulcowy i jakos wyszła (bo nie miałem jednego zwoju czyli krótsza troche) ... tylko teraz się męcze z założeniem. cholernie duży kąt się robi i nie mogę wsadzić nowej sprężynki ( hehe za wysoka jest teraz ) mam nadzieje że jakoś to tam włoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystarczy mały sciskacz do sprężyn, sciskamy spręzyne i wychodzi bez zbednego rozkrecania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystarczy mały sciskacz do sprężyn, sciskamy spręzyne i wychodzi bez zbednego rozkrecania.

Jakiego typu i jakiej wielkości powinien być ten ściągacz. Proszę o wskazówkę w jakiej kolejności zabierać się za robotę, od momentu odkręcenia koła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...