Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana gumowej osłony przegubu zewnętrznego


grzesioo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!

Wczoraj na przeglądzie okazało się że mam uszkodzoną gumową osłonę przegubu zewnętrznego z przodu.

Czy robił już ktoś taką mini naprawę?

Jak wyczepić półoś z przegubu?

Da się to zrobić samemu czy lepiej odwiedzić warsztat?

A w ogóle czy dużo jest dłubania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nie jest z tym dużo roboty ale trzeba mieć dobry imbus 14 i jakąś rurkę przedłużającą. Wszystko jest opisane w okolicach strony 158 Sam naprawiam naszej książki. Wymieniałem całą półoś od strony kierowcy i nie zajęło mi to dużo czasu.

Jak się ma trochę chęci i zapału to można to wykonać samemu.

PS. NIe zwlekaj długo z wymianą bo uszkodzona osłona dopuszcza do przegubu pyłki, piasek itp co może skutkować tym że przegub odmówi posłuszeństwa.

Myślę że trochę pomogłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymienialem oslony zarowno z lewej jak i z prawej strony - w warsztacie, zaplacilem 120 zl - 2 oslony + wymiana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nie jest z tym dużo roboty ale trzeba mieć dobry imbus 14 i jakąś rurkę przedłużającą. Wszystko jest opisane w okolicach strony 158 Sam naprawiam naszej książki. Wymieniałem całą półoś od strony kierowcy i nie zajęło mi to dużo czasu.

Jak się ma trochę chęci i zapału to można to wykonać samemu.

PS. NIe zwlekaj długo z wymianą bo uszkodzona osłona dopuszcza do przegubu pyłki, piasek itp co może skutkować tym że przegub odmówi posłuszeństwa.

Myślę że trochę pomogłem.

A po kiego ci ten imbus. Nie potrzeba półosi odkręcać od skrzyni. Przegub jest zatrzaśnięty na półosi na sprężynie. Zbija się go i tyle. Jedyne co trzeba zrobić to odkręcić od piasty i wydobyć stamtąd półoś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po kiego ci ten imbus. Nie trzeba półosi odkręcać od skrzyni.

Nikt tu nie napisał, że trzeba odkręcać od skrzyni. Imbus posłuży w tym przypadku do odkręcenia piasty od przegubu - no chyba, że ktoś zastosował śrubę 27, która często jest dawana z zamiennikiem osłony.

Przegub jest zatrzaśnięty na półosi na sprężynie. Zbija się go i tyle.

Zgadza się. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy do tej wymiany trzeba odkręcać wahacze i końcówki??

Wczoraj byłem u jednego takiego i tak mi powiedział. Że to dużo pracy bo trzeba odkręcić wszystkie końcówki i mu podziękowałem, bo musiałbym jeszcze potem ustawiać zbieżność. Jak wygląda taka wymiana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba ustawiać zbieżności. Odkręcasz tylko nakrętkę nr 1 i wyciągasz śrubę nr 2 z rysunku ze strony 158 Rys A40-0045 naszej książki obsługa Audi. Potem wybijasz delikatnie młoteczkiem dwie gałki z tych aluminiowych wachaczy. Ich odłączenie nie powoduje zmiany nastawów zbieżności.

Potem odchylasz zwrotnice ew kręcisz kierownicą w taki sposób by móc jak najlepiej wyciągnąć odkręconą wcześniej półoś z pisaty koła.

Do wymiany półosi wymagane jest odkręcenie:

1. Śruby zbezpieczającej przegub w piaście (imbus 14).

2. Koła 1 szt.

3. Nakrętkę nr 1 (klucz 16) i wyciągnięcie śruby nr 2.

4. Wybicie przegubu z półosi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniałem dzisiaj osłone i typek odkręcił śrubę 3 i 4. Powiedział że inaczej nie da rady. Teraz rozumiem musze jechac na geometrię?[br]Dopisany: 22 Wrzesień 2007, 11:28 _________________________________________________Byłem na zbiezności. wszystko ok. Dokręcili idealnie końcówkę drążka :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi udalo sie wyciagnac bez poluzniania oraz odkrecania srub wachacza..odkrecasz srobe mocujaca przegub do piasty,max skret kolami[najlepiej pomoc 2 osoby gdyz kola wracaja lekko]wyciagasz przegub zbijasz go,wymiana i skladasz` odwrotnie[przegub sie zbija gdyz w srodku jest zawleczka zabezpiecz.najlepiej miec kanal

( wygodniej)

,ale ponoc ktos kiedys napisal w podobnym poscie ze wystarczy wkrecic spowrotem srube mocujaca przegub do piasty i ladnie schodzi przegub,ale ja jeszcze tego nieprobowalem]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...