Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Simering wału


Bogdanfb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam takie pytanie czy ktoś montował ten simering do swojego samochodu ??

http://allegro.pl/simering-walu-tyl-audi-vw-1-8-t-1-9-tdi-z-obudowa-i1414467764.html

Mam taki problem wymienialem sprzeglo dwumasa i przy okazji wymienilem simering wału ale po złożeniu wszytskiego okazało się że coś poszło nie tak bo kapie olej ale nie wiem czemu bo : stary simering oryginał był podobny ale w przeciwienstwie do tego nie miał gumki od dołu co się przykreca do misy a ten miał wiec było wszystko wyczyszczone i ten był założony bez masy uszczelniającej od dołu bo powinna uszczelnić jak to robiła taka gumka przy starym od strony bloku . Jeszcze nie rozbieralem tego dopiero bede robil to w przyszlym tygodniu ale moze ktoś ma jakieś sugestie co moglo być nie tak ... hmmm albo może być jeszcze jedna przyczyna chociaż nie wiem ... gumowe simeringi się przed montażem smaruje olejem a na tym pisze o ile sie nie myle żeby nic nie smarować i nie tłuścić ... simering był montowany z tym białym plastikiem w środku przez wyciskanie go wałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stosuj prefixy popraw post bo poleci do.... Co do Firmy simmeringu to wg mnie najwyższa półka. Rozbierz i będziesz wiedział skąd cieknie.... :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest pierscien z teflonu PTFE i w czasie montazu nie smaruje sie go olejem. Do poprawnego osadzenia sluzy wlasnie ta plastikowa tuleja montazowa. I jeszcze trzeba pamietac aby po montazu silnik uruchomic dopiero po 2-3 godzinach, zeby warga pierscienia mogla dobrze sie ulozyc do walu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a podczas wymiany odkręcaliście mise olejową albo smarowaliście masą dolną powierzchnię obudowy tego simeringa ?? hmm a ta plastikowa tulejka ona nie nachodzi na wał tylko zostaje przez niego wypchnięta ?? i to wszystko no to że 3-4 godziny to było nawet więcej zanim się skrzynie założyło i wszystko wydaje mi sie że może przeciekać tu od strony misy i wystarczy mise odkręcic dać masę uszczelniającą i po sprawie ?? na kanale będe dopiero w czwartek bo u siebie nie mam warunków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj ze z uszczelniaczami elringa jest jakaś popelina,ostatnie 2 jakie założyłem bardzo szybko pociekły.

Teraz zakładam reinza mam nadzieje ze historia się nie powtórzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...