Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6/B7] Problem z oryginalnym modułem haka


lewdan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

proszę o pomoc znawców tematu. Podłączyłem oryginalny hak i moduł według schematu z ELSY i pomocy użytk. Bart-S i Madbar za co również dziękuję. Przeprowadziłem u znajomego kodowanie w sterowniku licznika ( instruments) oraz w mce według opisu z naszego forum. I niestety cosik jest nie tak. Po sprawdzeniu błędów wyświetla komunikat:

01517 - sterownik przył. przyczepy/czujnik holowania J345

49.00 - brak komunikacji.

Niestety nie znam sie na tyle żeby wiedzieć o co chodzi.

Prosze o pomoc w zlokalizowaniu co zrobiłem nie tak?

Przewód CAN podpiąłem pod przewody pin 13 i 12 w kostce 32 pin wchodzącej do MCE.

Pod stacyjką w okrągłej kostce znalazłem pin na którym po przekręceniu kluczyka pojawia się napięcie i jest utrzymywane

Przewód z czujnika światła stop - podpiąłem pod 3 światło stop.

Stały plus do modułu z bezpiecznika nr 27 gdzie dodałem pin żeński.

Slyszałem od znajomego że przewody stosowane do CAN muszą być identyczne tzn przekrój i długość oraz nie moga być lutowane. Ja zastosowałem przewód 2 żyłowy o przekroju 1 mm2 i przylutowałem się do kostki pin 32. Może tu popełniłem błąd?

Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy aby uniknąć potencjalnych zakłóceń przewody CAN skręciłeś ze sobą? CAN można lutować bo jak inaczej naprawiałbyś wiązkę (montowałem memo - lutowałem przewody i nie ma problemu).

Zrób test - połóż luzem dwa kolejne kable, ale skręć je ze sobą - podłącz w obwód (odizoluj i skręć, to tylko test) i sprawdź czy komunikacja zostanie nawiązana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK czyli błąd komunikacji (1517), który zapisał się w buforze MCE wynikał ze źle przygotowanej wiązki CAN (przewody Low i High między MCE a modułem haka nie były ze sobą skręcone).

Natomiast błędna interpretacja spalonych żarówek to już wina uszkodzonego modułu sterownika (wymiana na sprawny załatwiła problem).

Sprawa rozwiązana - zamykam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...