Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AVG] Podłączanie czujników i przełączników do licznika


skalarx

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem zapytać o ogólną zasadę podłączania czujników i przełączników do licznika. Np:

Czujnik poziomu płynu w spryskiwaczu. Posiada on dwa styki. Natomiast w opisie pinów licznika jest miejsce do podłączenia jednej końcówki :mysli:

Czyli jedną końcówkę podłączam do licznika do odpowiedniego pinu a drugą gdzie ???

Jeżeli chodzi o przełączniki to podam konkretny przykład. Przyciski do obsługi komputera: lewy, prawy i reset. Niby są trzy, ale obsługiwane są przez cztery piny we wtyczce w przełączniku. jeden pin jest jakby wspólny dla pozostałych trzech. I teraz znowu: W liczniku są opisane trzy piny: board computer left, board computer right i board computer reset. A gdzie podłączyć ten wspólny pin z przełącznika??? Jakiś sygnał wejściowy musi być podłączony do wspólnego pinu i potem naciśnięcie któregoś z trzech przycisków podaje ten sygnał do licznika. Ale jaki :mysli:

Pomocy ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość czujników podaje masę na odpowiedni pin licznika.

Co do manetki, to przecież musi być jakieś zasilanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale wydaje mi się, że przycisk w manetce może też podawać masę na pin w liczniku. Chciałbym to wiedzieć bo dla licznika pewnie jest różnica czy dostanie + czy masę. Nie chciałbym czegoś puścić z dymem :( Sytuacja przedstawia się jak na obrazku:

manetkaaj8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego "skalarx", jeśli chodzi o manetkę do komputera to jest tam doprowadzony minus, czyli masa.

Jakiś czas temu przerabiałem ten temat przy okazji wymiany licznika na drugi z FIS'em.

Pozdrawiam :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...