Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B7] Kontrolka oleju


Miciu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wyskakuje mi kontrolka oleju.

Na wskaźniku bagnetowym jest polowa miarki tak jak powinna być.

Gdy wyciągnę bagnet i wsadzę z powrotem kontrolka znika po 20-40 minutach znów się zapala i tak w kółko.

Źrebak mi mówił żebym dolał trochę może mu za mało.

Ocb?

[br]Dopisany: 14 Luty 2011, 16:49_________________________________________________Dolałem i nadal to samo przy opcji "check" wyskakuje wszystko OK a i tak wyskakuje kontrolka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki kolor ma ta kontrolka żółty czy czerwony. Żółty to za niski stan oleju , czerwona ciśnienie oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wyskakuje mi kontrolka oleju.

Na wskaźniku bagnetowym jest polowa miarki tak jak powinna być.

Gdy wyciągnę bagnet i wsadzę z powrotem kontrolka znika po 20-40 minutach znów się zapala i tak w kółko.

Źrebak mi mówił żebym dolał trochę może mu za mało.

Ocb?

[br]Dopisany: 14 Luty 2011, 16:49_________________________________________________Dolałem i nadal to samo przy opcji "check" wyskakuje wszystko OK a i tak wyskakuje kontrolka

Moze byc smok "zaklejony" i pompa olejowa nie podaje w odpowiedniej ilosci... zdejmij miske olejowa i oblukaj

No przykre.. miała być "zadbana z forum audi"...szkoda , nawet na "igły" forumowe trzeba byc czujnym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapoznaj się z problemami 2.0 TDI , napęd pompy oleju i zabierak. Za wcześnie na zalepiony smok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapoznaj się z problemami 2.0 TDI , napęd pompy oleju i zabierak. Za wcześnie na zalepiony smok.

on ma 1.9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W opisie ma B7 a nie podał jaki ma silnik :confused4:.Niech odpisze jaki kolor ma ta kontrolka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest ostrzeżenie o niskim stanie oleju w misce olejowej. Dolej oleju do maximum i powinna zgasnąć. Jeżeli nie to znaczy że czujnik od tej kontrolki jest uszkodzony i trzeba go wymienić. Znajduje się on w misce olejowej od spodu, przykręcony jest na 3 śrubki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez fotki moge powiedziec ze jest to kolor pomaranczowy niski stan dolewalem juz wiele razy razy nic nie cieknie a dalej to samo po wyciagnieciu bagnety i ponownemu wsadzeniu kontrolka znika i znow po okolo 30 minutach sie zapala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymień ten czujnik w misce. Rozumiem że stan oleju jest na max. a kontrolka i tak świeci ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolej do MAX. Jak się zapali ponownie to sprawdż poziom oleju. Jeśli będzie MAX. to czujnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dzisiaj identyczny problem.

Co kilkadziesiąt kilometrów zapala się żółta kontrolka niskiego poziomu oleju. Oczywiście po sprawdzeniu bagnetem wydaje się ok (ciężko jest odczytać ilość oleju ;) ).

W jaki sposób sprawdzić czy to wina czujnika ciśnienia? Czy jest inny sposób poza wymianą?

Oczywiście po każdym otwarciu maski kontrolka znika.

niski_poziom_oleju.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dzisiaj identyczny problem.

Co kilkadziesiąt kilometrów zapala się żółta kontrolka niskiego poziomu oleju. Oczywiście po sprawdzeniu bagnetem wydaje się ok (ciężko jest odczytać ilość oleju ;) ).

W jaki sposób sprawdzić czy to wina czujnika ciśnienia? Czy jest inny sposób poza wymianą?

Oczywiście po każdym otwarciu maski kontrolka znika.

niski_poziom_oleju.jpg

1. Ile przejechałeś od ostatniej wymiany oleju?

2. Na jakim oleju jeździsz?

Spróbuj dolać trochę... może pomoże. U mnie pomogła wymiana oleju. Po przejechaniu 13.000km od ostatniej wymiany. Dolewałem co 4 dni (co 140km :tongue4:) olej bo mi się kontrolka zapalała taka jak koledze powyżej. Zaprzyjaźniony mechanik powiedział że może to być to: że jest zima ostre mrozy i olej stary, a właściwie to jego kiepska lepkość. Zmienia się diametralnie gdy jest stary i niska temperatura. U mnie jak auto postało przez noc i rano odpalałem to kontrolki nie było, ale jak furka się rozgrzała to już pomarańczowo na ekranie :embarrassed:

Wymieniłem olej i po problemie... Pierwsza dolewka 0.2litra po przejechaniu 6300km od wymiany. Jak dla mnie wynik zadowalający i do przyjęcia! :good:

Ja jeżdżę na Castrol SLX Professional 5W30 LLIII (32PLN - 1litr)zrobiłem już na nim 80kkm i jestem zadowolony :decayed:

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...