Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Huczy w prawym przednim kole, to łożysko czy może...


Pucek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Panowie, kupiłem go 2 miesiące temu i huczało mi od razu w przednim prawym kole, bylem na przeglądzie i powiedzieli mi że łożysko, kupiłem nowe szwabskie jakieś za 140 zl a dzisiaj tak przyglądam się z kanału temu problemowi i widze że padnięta jest osłona przegubu... smar rozwalony po piaście i feldze!

i tutaj moje pytanie! czy możliwe jest aby ten problem huczenia był właśnie przez padniętą tą osłone gumową???

ps. jak oglądałem to nic nie klekocze i nie ma luzów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak najszybciej wyjmij przegub przemyj go dokładnie ropą bądź naftą załóż nową manszetę bo inaczej niedługo będzie do wymiany (jeśli już nie jest)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh sorki za pisownie ale miałem tylko trójke z polskiego :thumbup:

a wracając do tematu to jest taka możliwość że to właśnie przez tą usterke mi huczy???

dla mnie to troche dziwne bo w starym autku miałem wywalone przeguby i nie huczało...

trzeba jakieś specjalne klucze żeby dostać się do niego??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krzychuzzz

Huczenie to na 99% łożysko.

Jakby przegub był walnięty to stukało by Ci podczas np. szybkiego ruszania na skręconych kołach.

Wymień łożysko i jak najszybciej osłonę przegubu.Jak nie wymienisz osłony to przegub szybko padnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stowe to lozysko tak jak koledzy pisza.

A co do przegubow to tak jak koledzy pisza jak najszybciej go wyciag przemyj, zaaplikuj smar i zakladaj. Bo z rozwalona oslona dlugo nie pojezdzisz zwlaszcza w taka pogode jak teraz jest. A przegub to spory wydatem mi poszly oslony i zrobilem jakies 600km i po przegubach, a koszt to nie maly za jeden z ABS placilem 180zl plus oslona 30zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łożysko mam już kupione od dawna tylko oczywiście niema mi go kto wymienić a ja niemoge zostawić auta u kogoś na 1 day bo to jedyny środek transportu do pracy :angry:

osłone kupie...z tego co zauważyłem to ta guma jest od paru dni walnięta, zrobiłem może 100 km i myśle że już w poniedziałek będe miał to wymienione... :)

dziękuje Wszystkim za szybką POMOC :wink4: :oklaski:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krzychuzzz

Bez przesady z tym jednym dniem.

Jak chcesz na szybko to podjedz do jakiejś stacji szybkiej obslugi Carman, Norauto lub coś takiego. Może nie są tani ale umawiasz się na konkretny dzięń na konkretną godzinę a wprawnemu mechanikowi wymiana łożyska nie powinna zająć więcej niż godzinę.

A jak bedzie miał wszystko na wierzchu to i do przegubu się szybko dostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem czyli huczy mi łożysko w przednim kole. :thumbdown:

Wie ktos może jakiego powinienem szukać łożyska do mojego modelu i ile moze kosztować?

A4 B6-AWX 1.9 131PS 2001r

[br]Dopisany: 01 Grudzień 2007, 02:07 _________________________________________________...Chuczało aż nie miło ale to wszystko się zmieiło... :gwizdanie:

Łożysko już wymienione :dance:

...firmy SKF (razem z piastą) cena ok 200zł + robocizna 70zł

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może byc łożysko, ale także twarde i zużyte opony. Odgłos jest bardzo podobny. Prosze sprawdzić także opony. W niemieckich samochodach rzadko padają łożyska i może wystapić ten drugi przypadek. Przeciez wystarczy tylko przełożyć koło zapasowe. :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź tak jak radzi kolega Ronin , tj.zamień koła bo być może to właśnie opona,miałem niedawno to samo w passacie,myślałem ze to łozysko,huczało jak diabli a okazała się opona :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prosta metoda. auto na luzie, podnies kolo, ktore huczy i poobracaj pare razy. od razu bedzie slychac czy to opona czy lozysko.

przegub wałka napedowego nie huczy tylko najpierw tyka pozniej strzela. na koncu staniesz i nie ruszysz. jazda z uszkodzona oslona, to kazdy 1km jak 1000 km ze sprawna, szczegolnie gdy jest zima, mokro paisek i sol.

nie zwlekałbym ani dnia zaniedbanie moze kosztowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, Musashi ... to juz cos, niezła podpowiedz :th: Auto dzis stoi w warsztacie ma wymieniamy rozrzad, filtry i płyny wiec powiem mechanikowi by obejrzał jeszcze kolo. Mam nadzieje ze to nie przegub bo nic nie tykało.... to raczej miarowue UUUuuu UUUuuu UUUuuu .... i fakt jak jezdzilam na letnich tego nie bylo ( choc to niczego jeszcze nie dowodzi ;) )

Dzieki Koledzy za podpowiedzi :wink4: ::*:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wymienilem na zimowki to tez slychac kola. wszystko zalezy czy dzwiek jest rownomierny czy docodzi z jednego koła. zreszta niech mechanik pokreci kolem tak jak pisalem to bedzie wiedzial.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem u siebie pękniętą osłonę przegubu zewnętrznego. Mała dziurka której nawet nie było widać a smarem zachlapana była cała felga. Przejechałem tak ok 1000-1500 km (wiosna, pogoda i deszcz) raczej nic się nie stało. Nic nie stuka i nie szumi.

Wymiana jest prosta i dla niedoświadczonego mechanika lub doświadczonego amatora nie powinna zająć więcej jak 1-2h.

Wystarczy zdjąć koło, odkręcić mocowanie zacisków hamulcowych (dla lepszego dostępu), zdjąć tarczę hamulcową, wykręcić trzy śruby pod maską mocowania kolumny amortyzatora (nie trzeba wówczas rozkręcać zapieczonych śrub wahaczy i ustawiać zbieżności) skręcić max koła w zależności od strony, wcześniej odkręcić jeszcze śrubę (imbus 14) mocowania półosi w kole. Wybić półośkę wymienić osłonę lub cały przegub w zależności od potrzeby. Poskładać i jazda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna innym sposobem dobre imadlo i troszke zabawy wymiana lozyska to okolo 50 zł wiec jesli niechce ci sie bawic nie masz vag w razie ustawiania pozniej czujnika abs to oddaj do wymiany mechaniorowi bo to troszke rozbierania jest, a co do huczenia mialem to samo wymienilem lozyska i dalej huczalo wiec zalozylem inne oponki i cisza :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...