Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[A6 AVK] Wymiana paska rozrządu


klaymen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Autko to A4 B6 AVK 3.0 z 2003 r. - do tej pory powoli się przymierzałem do poważniejszych prac przy aucie, teraz już nadszedł czas. Autko kupiłem na początku lipca tego roku, wymieniłem w zasadzie tylko olej. Teraz przyszedł czas (zima zima, quattro quattro ;-) ) na przygotowanie auta na trudniejsze warunki. Ponieważ muszę wymienić sondę lambdę (pre_pl i poziek - dzięki za pomoc ;-) ) - przy okazji postanowiłem wymienić pasek rozrządu. Jednak mam małe wątpliwości co do warsztatu, stąd mam kilka pytań.

1. Co ile powinno się wymieniać pasek w wersji którą posiadam wg ASO i wg "życia" ? Nie dostałem niestety książki serwisowej od poprzedniego właściciela, a nie mogę za bardzo znaleźć jakiejś dokumentacji w sieci - może ktoś ew. mógłby rzucić jakimiś linkami ?

2. Auto kupiłem z licznikiem na 144 000, przebieg wydaje się prawdziwy (mam historię auta jeszcze z USA wyciągniętą z VAGa), teraz mam ok. 155K - dla świętego spokoju chciałbym jednak wymienić pasek, rolki napinaczy itp. Czy jednak jest sens pchać się w koszty ?

3. W warsztacie dostałem krótki kosztorys (piszę tak jak jest na kartce):

Amortyzator napinacza: 216 pln, rolka napinacza: 325 pln, rolka prow. 188 pln, rolka prow. 175 pln, pasek rozrządu 187 pln, robocizna 350 pln - suma: ok. 1440 pln (brutto). Nie znam niestety producentów części, ale dzisiaj będę to sprawdzał. Czy można coś powiedzieć na temat takiej wyceny ? Czy jest OK czy na coś zwrócić uwagę ?

4. Moje wątpliwości biorą się stąd że w kosztorysie powyżej kierownik serwisu nie uwzględnił pompy wody i jej wymiany - czy ma to jakieś znaczenie i czy ewentualnie wskazane jest jej wymienienie ?

5. Czy coś jeszcze ??? ;-)

Z góry dzięki za wszelkie odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze kotlet ale moze sie komus przyda

Amortyzator napinacza: 216 pln, rolka napinacza: 325 pln, rolka prow. 188 pln, rolka prow. 175 pln, pasek rozrządu 187 pln,

czesci masz wszystkie do rozrzadu tylko jakies ceny dziwne jak nie w aso no chyba ze masz duuze znizki bo jak mi wycenili w aso te czesci to kosztowalo 1700zł

robocizna 350 pln

to jest ciekawe bo ta cena jakby byla 2 razy drozsza to bym uwierzył, przy tym silniku jest troche roboty i zwykly mechanik nie ASo chce 600zł za 5-6 godzin pracy przy tym takze ASO musi byc drozsze

. Moje wątpliwości biorą się stąd że w kosztorysie powyżej kierownik serwisu nie uwzględnił pompy wody i jej wymiany - czy ma to jakieś znaczenie i czy ewentualnie wskazane jest jej wymienienie ?

Oczywiscie ze musi byc zmieniona i to obowiazkowo z termostatem koszt około 400zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko dodam, że NIGDY nie wymienia się samego paska tylko całość czyli to co wymienił Lukas.

Dodatkowo przydałoby się wymienić śruby mocujące elementy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mała poprawka dzisiaj bylem w ASO i termostat kosztuje trosze wiecej 160 zł gdyz jest to komplet z rura takze pompa i termostat musza byc zmienione a koszt to tak z 500zł po czesciach z ASO :chytry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...