Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] EGR


tomboy1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Sprawa zaślepiania EGR poruszany był już wielokrotnie.Moje pytanie brzmi skąd pewnosc że sciągniecie wężyka podciśnieniowego z gruszki sterującej egrem i zaslepieni jej jakąś srubka sprawdza sie.Przecierz grzybek zaworu może buc nie domknięty i wtedy nic to nie daje.Nie lepiej zrobic uszczelke np z zakrętki od słoika I ZAŚLEPIC

WLOT OD TURBINY I WTEDY 100 PEWNOSCI ROBOTY :> :> :> :> :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz kolego bo zaślepienie EGR to nie tylko wciśnięcie śrubki w ten wężyk. Trzeba jeszcze dać blaszkę o taką:

http://allegro.pl/zaslepka-zaworu-egr-tdi-vw-audi-skoda-seat-i1485118371.html

:good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy jak zastosuje się taką zaślepkę to zakłada się z przewodem do EGR czy się go demontuje i czy egr nie będzie się pocił olejem jak zastosuje się taką zaślepkę???

Proszę o odpowiedzi... Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czy warto zaślepiać EGR?? Bo chce kupić nowy i wyczyścić kolektor ssący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw na ile starczy nowy EGR?? :mysli: Z tego co słyszałem potrafi po 20 tyś znów sie pocić.. W tych silnikach jest coś z odmą :no: dlatego się jeszcze zastanawiam na oil catch tank.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WLOT OD TURBINY I WTEDY 100 PEWNOSCI ROBOTY :> :> :> :> :>

Do zaworu EGR na pewno nie ma wlotu od turbiny :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw na ile starczy nowy EGR?? :mysli: Z tego co słyszałem potrafi po 20 tyś znów sie pocić.. W tych silnikach jest coś z odmą :no: dlatego się jeszcze zastanawiam na oil catch tank.

ja miałem w swojej audi b6 awx 114tkm w orginale i EGR jak nowy zero wycieku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po wymianie EGR przeczyszczenie odmy będzie wskazane?? :mysli:

A i czy do tej pokrywy zaworów jest uszczelka??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam problem z egr-em.jutro bede chciał go zatkać i wyczyścić kolektor.zobaczymy czy coś to zmieni.Puki co to mój egr dość sie poci i silnik mi delikatnie szarpał.zatkałem narazie tylko tą rurkę od gruszki i problem ustał ale wolę zatkać go jakąś blaszką i spokój.muszę jeszcze przejrzeć mój dolot bo coś kopci na czarno i słyszę szumy jak mu dam kopa.

jak bede po zabiegu to dam znać jak rezultaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i już jestem po zabiegu zatkania egr-u.faktycznie był syf w środku ładny.troche sie przy tym napociłem bo jest tam dojście do du.. ale dałe rade.zatkałem o blaszką dość grubą i widzę różnice.szarpanie ustało.silnik jakby odżył troche.troszkę twardziej chodzi na jałowym wydaje mi sie ale po za tym narazie same plusy.zobaczymy jak bedzię jak troche nim pośmigam.narazie nie widze minusów po za oczywiście błędem który wyskoczy ale myśle ze da rade go usunąć tylko czekam aż mi kabelek przyjdzie ... :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i już jestem po zabiegu zatkania egr-u.faktycznie był syf w środku ładny.troche sie przy tym napociłem bo jest tam dojście do du.. ale dałe rade.zatkałem o blaszką dość grubą i widzę różnice.szarpanie ustało.silnik jakby odżył troche.troszkę twardziej chodzi na jałowym wydaje mi sie ale po za tym narazie same plusy.zobaczymy jak bedzię jak troche nim pośmigam.narazie nie widze minusów po za oczywiście błędem który wyskoczy ale myśle ze da rade go usunąć tylko czekam aż mi kabelek przyjdzie ... :naughty:

A gdzie dałeś blaszkę przy kolektorze czy pod egr-em i jak ją uszczelniłeś?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...