Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Olej przy intercoolerze


wojtek123

Rekomendowane odpowiedzi

wszystko ok z interkolerem i tórbiną :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

egr zaślepić i bedzie ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyczyścić cały dolot , od Turbo po kolektor ssący ( można/wskazane by było założyć OCT na odmie ) , aha EGR i tak za niedługo będzie ciekł chyba że zrobisz to co napisałem i go wymienisz na nowy ... jakie ubytki oleju ?

Ale można to na razie olać , chyba , że często musisz dolewać oleju :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam podobnie , tylko od wymiany do wymiany ( 10 kkm ) nic nie dolewam :decayed: ... olej to i ciesz się z jazdy ( ew. możesz dolot wyczyścić jak znajdziesz czas i będą chęci ) :wink4:

W sprawie cieknącego zaworu EGR poczytaj tutaj >>> http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=180815.0 :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki robert uspokojies mie troche mechanicy twierdz ze jak olej przy interkoleze to turbo do wymiany . a powiedz jak sie zaslepi EGR to ma to jakis wplyw na silnik , czy lepiej nowy egr zalozyc

Jak silnik bierze 300 ml na 15 kkm to turbo zostaw w spokoju , "traktuj go" dobrze i unikaj PSJ :wink4:

Co do zaworu EGR musiałbyś logi porobić , ale jak jest wszystko ok , nie masz żadnych problemów przede wszystkim podczas przyśpieszania , to ja bym to olał na Twoim miejscu :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi ostatnio kolego poszedl olej tez ale nie od iC jezdzilem az dopoki mi sie VTG nie zacinaly przy czyszczeniu caly dolot se wyczyscilem i opaski mocniej pozaciskalem i nie ma problemu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeździłem z mokrą rurą (:D) od intercoolera przez 10 tyś km, oleju nie ubywało a wyciek na rurze pojawiał się powoli.

Dwa tygodnie temu rozczelniło się na amen i z samochodu zaczęło kapać, cała osłona od góry była mokra. Wymieniłem IC z nadzieją że rozwiąże to problem;) - czas pokaże

Jak widać można tak jeździć do czasu;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche mnie uspokoiliście... wczoraj wlaśnie zauważyłem że EGR caly usyfiony.. zaczyna kapać :wallbash:

Narazie zostawie, oleju nei ubywa wiec zobaczymy co bedzie dalej :)

Wojtek 123.... co do skrótów.. mnie rozwalił skrót PSJ hehehe :polew: :polew: :polew:

Nie wiedzialem, że z PSJotem tak często mam styczność na naszych drogach :>

http://heatexchanger-design.com/wp-content/uploads/2011/02/intercooler.jpg IC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...