Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHL] Związek wentylatora chłodnicy z klimą


deszczyk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zakupiłem wczoraj auto i po zakupie nie rzucił mi się w uszy intensywny szum wentylatora pod maską.

Wieczorem pobawiłem się jeszcze trochę ustawieniami klimy bo do tej pory nie miałem pojazdu z takim wynalazkiem.

Dziś rano po odpaleniu silnika, wentylator natychmiast zaczął manifestować swoje możliwości.

W tej chwili przy kazdym odpaleniu silnika natychmiast dumnie szumi mi pod maską.

I nie wiem czy tak być powinno, czy może coś przestawiłem..

Może mi ktoś jakiś pomysł podrzucić czemu od razu chce mi chłodzić kiedy wszystko jeszcze zimne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nacisnij przycisk z śnieżka w dolnym lewym rogu i klima sie wyłaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmiesznie to u mnie wygląda.

Kiedy wciskam ten przycisk to na moment śnieżka wyświetla się na wyświetlaczu, jak puszczam to gaśnie.

I patrząc po wyświetlaczu, to nawet nie wiadomo jaki jest obecny stan klimy, działa czy nie działa.

Tak to powinno działać czy mam coś nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro sie nie włącza śnieżka to albo jest za niska temp zew albo masz uszkodzoną klime. Skoro cały czas startuje Ci wentylator to albo masz uszkodzony włącznik wentylatora w chłodnicy albo przekaźnik sterujący sie skleił.

ja mam troche inny problem z klima ze jak załacze przy temp ok. +5-+8 to wentylator startuje ale sprężarka nie po wyłaczeniu wentylator chodzi cały czas az do zgaszenia, przy temp powyżej +8 wszytko chodzi normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, obecnie jest dość zimno, kilka stopni, więc może się klimatyzacja nie załączać z powodu temperatury co by tłumaczyło stały brak śnieżynki.

Jakoś mam przeczucie, że wentylator chodzi na skutek moich "zabaw" klimatyzacją.

Może na dniach się nieco ociepli to będę mógł coś więcej powiedzieć jak po testuję w normalnych warunkach pracy.

Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie ma nic do zeczy, odłacz wtyczke od czujnika wentylatora i zobacz czy sie wyłaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...