Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Po wymianie wachaczy nadal stuka,pomocy !!!!!!!!!!!


speedway12

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,jak w temacie ,posiadam A4 b5 1.9 TDI Kombi,wymieniłem 2 tyg.temu kompletnie wszystkie wahacze oraz amortyzatory i jest doslownie gorzej niż było,każda dziurka czy nierównośc to stuki ,puki z przodu,nie wiem co jeszcze można wymienic by miec taki komfort jazdy jak to wszyscy piszą,ja tego jeszcze nie zauważyłem,czy ktoś może coś doradzic ?? bo ci mechanicy to co jeden to co innego mówi.Pozdrawiam i czekam na jakieś rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciężko przez forum ocenić co to jest "stuk, puk", jeżeli wymieniłeś wszystkie wahacze na nowe, to pozostało Ci sprawdzić końcówki, łączniki stabilizatora i tulejki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to dziwne żeby nowa zawiecha pukała,

sam zmieniałeś? kolega wyżej napisał co jeszcze zostało do wymiany

bierz audi na lewarek i szukaj luzów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zamontowałes jakies chinskie dziadostwo to musisz sie z tym liczyc

ostatnio montowałem jakiemus gosciowi wahacze za które dał 450zł na allegro

pojechał na geometrie a po godzinie byl juz z powrotem

cała góra miała luzy na sworzniach, dół o dziwo był ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłopaki nie dołujcie kolegi:)kolego jestes tam? podnosiłes auto i sprawdzałes luzy na kołach?ruchy góra dól i na boki?złap łapa za łaczniki i zobacz czy nie maja luzu. najlepiej na kanał albo podnosnik.Weź breche i badaj po koleji a napewno wyjdzie co tak nawala:)czekamy na odpwiedź:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,sory ale nie bylo mnie przez jakiś czas,wszystko sprawdzone ,żadnych luzów ale jak podniosę maskę i zaczynam lekko naciskać to słyszę właśnie takie puste stukanie nad MC personem ,a amorki też byly wymienione ,co to może być i jak to usunąc ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem może dotyczyć pukającego amortyzatora mimo, że założyłeś nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Między maglownicą a końcówką drążka jest jeszcze taki przegub (chyba nikt o tym dotąd nie wspomniał) ja wyczuwam na nim luz ale jakoś nie mogę się za to zabrać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam podobny objaw. Po przeglądzie wyszły luzy na wachaczach. Zużyte zostały wymienione na nowe, jednak wciąż coś puka i stuka co nie daje mi spokoju. Ponowny przegląd nie wykazał luzów na żadnym z wachaczy. Po podniesieniu auta na podnośniku i ruszaniem koła w góre i w dół słychac delikatne popukiwanie. Dochodzi ono z góry. Pan ze stacji kontroli mówi, że to poduszki amortyzatorów troszkę się zużyły, nie jest to niebezpieczne ale denerwujące :wallbash:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam podobny objaw. Po przeglądzie wyszły luzy na wahaczach. Zużyte zostały wymienione na nowe, jednak wciąż coś puka i stuka co nie daje mi spokoju. Ponowny przegląd nie wykazał luzów na żadnym z wahaczy. Po podniesieniu auta na podnośniku i ruszaniem koła w góre i w dół słychac delikatne popukiwanie. Dochodzi ono z góry. Pan ze stacji kontroli mówi, że to poduszki amortyzatorów troszkę się zużyły, nie jest to niebezpieczne ale denerwujące :wallbash:.

Poduszki amortyzatorów wymieniłem na dwa nowe oryginały i mimo tego pojawia się pukanie. Mało tego dźwięk ten pojawił się po kompleksowej wymianie wahaczy, amortyzatorów i tych poduszek które nazywane są łożyskami. Osobiście uważam, że problem tkwi w amortyzatorze i z perspektywy żałuję, że nie zainwestowałem w dwa oryginalne amory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...