Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Nie świecą lampki w panelu bocznym drzwi tylnych prawych .


miszka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od jakiegoś czasu walczę z lampkami w tylnym boczku drzwi prawych , czyli u mnie w wersji angielskiej drzwi tylne za kierowcą. Mam tam dwie lampki które powinny sie zapalać po otwarciu drzwi czerwoną ostrzegawczą i białą do podświetlenia przestrzeni nóg przy wyjściu z samochodu. Wszystkie inne lampki sie świecą bez problemu tylko te dwie z tej strony nie. Dodam że ściągałem ten boczek z drzwi i sprawdziłem z dziesięć razy dokładnie połączenie wszystkich kostek i nie ma tam nic co by miało jaki kolwiek wpływ na to żeby one nie świeciły, żarówki dobre i nawet próbówka nie reaguje na otwieranie drzwi. Ściągałem także boczek plastikowy w słupku gdzie jest wpięta kostka od drzwi , rozpiołem ją wyczysciłem ( tą operacje zrobiłem chyba z dziesięć razy ) i dalej nic . Pod tą sprężynową gumą miedzy drzwiami i słupkiem też wszystko jest ok tzn żadne kable nie są poprzecierane ani nie poprzerywane . Nie mam już żadnego pomysłu co może byc źle , więc proszę o pomoc .

Po podpięciu vaga i sprawdzeniu błędów w module komfortu wyskakuje mi taki błąd i nie da się go skasować:

01331 - Door Control Module: Driver Side(J386)

80-00 - Single-Wire Operation

Z góry dzięki za pomoc .

Aha zapomniałem jeszcze dodać , że gdy otworze te drzwi to nie zapala mi się na Fisie informacja że te drzwi są otwarte i tu może jest pies pogrzebany .

Proszę o pomoc [br]Dopisany: 22 Marzec 2011, 13:11_________________________________________________Nikt nic nie pomoże :confused4: ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie mam ten sam problem tylko drzwi tylne od pasażera,też mnie to wnerwia bo w nocy gdy ktos odworzy drzwi nie zapala sie nawet lampka w podsufitce,na kompie tez nic,sprawdzałem kable i sa ok,nie wiem gdzie jest pies pogrzebany ale to strasznie denerwujace

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego wynika, że błąd dotyczy modułu J386 - jest to w wersji europejskiej jednostka sterująca drzwi kierowcy, a nie tylnych drzwi. Nie wiem jak w wersji angielskiej ale chyba tak samo.

Rozmieszczenie%20el%20komfort.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego wynika, że błąd dotyczy modułu J386 - jest to w wersji europejskiej jednostka sterująca drzwi kierowcy, a nie tylnych drzwi. Nie wiem jak w wersji angielskiej ale chyba tak samo.

Rozmieszczenie%20el%20komfort.jpg

To ja już teraz całkiem zgłupiałem :wallbash: . Vag mi pokazuje z tego co wynika z tego obrazka 8) jednostka sterująca drzwi kierowcy J386 ze mam cos zrąbane w drzwiach kierowcy , ale nie z tymi drzwiami mam problem , one działają bez problemu. Więc ja juz nie wiem . Jeżeli vag mi nie pokazuje że coś jest zrabane w dzwiach tylnych prawych to chyba nie mam co rozbierać tego sterownika, no bo przeciez jak by było tam coś nie tak, to vag od razu by to wychwycił .

Możliwe żeby sterownik drzwi kierowcy był też odpowiedzialny za drzwi tylne. [br]Dopisany: 23 Marzec 2011, 19:53_________________________________________________Dodam jeszcze że z tyłu mam korbki i chyba gdzieś niedawno wyczytałem że oświetlenie tych drzwi idzie prosto z modułu komfortu i że w drzwiach z korbkami nie ma żadnego sterownika tak jak jest to drzwiach z elektrycznymi szybkami. [br]Dopisany: 23 Marzec 2011, 19:58_________________________________________________ :confused4: kurcze nikt nic nie pomoże

:mysli: na pewno wszyscy siedzą w swoich garażach i rezają jakiś nowy bajer do swojej furki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałeś. W pełnej elektryce tym oświetleniem steruje jednostka sterująca drzwi tylnych. Jeżeli nie ma tej jednostki w drzwiach, wtedy za oświetlenie drzwi odpowiada tylko moduł komfort (J393). Polecam poczytać:

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=129290.15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałeś. W pełnej elektryce tym oświetleniem steruje jednostka sterująca drzwi tylnych. Jeżeli nie ma tej jednostki w drzwiach, wtedy za oświetlenie drzwi odpowiada tylko moduł komfort (J393). Polecam poczytać:

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=129290.15

Wiedziałem że gdzieś o tym czytałem . Tylko czemu nie wywala mi żadnego błędu na vagu odnośnie tych drzwi , a jeżeli to idzie jeszcze prosto z modułu konfortu to tym bardziej vag powinien widziec jakiś błąd . Vag widzi tylko błąd drzwi przednich kierowcy z którymi wszystko jest wpożądku .

Mam jeszcze jedno pytanie , jezeli w drzwiach tylnych z korbkami nie żadnego sterownika to w jaki sposób jest przesyłany sygnał do modułu komfortu że drzwi są otwarte . Może jest tam w zamku jakiś przekaźnik który informuje moduł że drzwi są akurat otwarte i może on sie wysrał? Kurcze już sam nie wiem :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie , jezeli w drzwiach tylnych z korbkami nie żadnego sterownika to w jaki sposób jest przesyłany sygnał do modułu komfortu że drzwi są otwarte . Może jest tam w zamku jakiś przekaźnik który informuje moduł że drzwi są akurat otwarte i może on sie wysrał? Kurcze już sam nie wiem :confused4:

Tu masz schemat elektryki centralnego zamka tylnych prawych drzwi, jak dobrze widzę F11 daje info o otwarciu drzwi :naughty::

rear_right_central_locking.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to schemacik wyjaśnił wszystko. Moduł systemu komfortu dostaje potwierdzenie bezpośrednio z zamka o zamknięciu lub otwarciu drzwi. Wynika z tego, że są problemy ze stykiem w zamku (F223) lub na złączach. Może być tak, że trzeba będzie wymienić cały zamek. Oby nie. Kolega mariuszijo miał już taki problem może zrób tak jak on:

Miałem dokładnie ten sam problem z prawymi drzwiami z tyłu. Nagle przestało mi działać oświetlenie kabiny po otwarciu drzwi no i komputer też nic nie pokazywał że drzwi są otwarte. W moim przypadku poskutkowało zdjęcie tapicerki z drzwi, rozcięcie gąbki (w okolicach zamka) osłaniającej zamek, jak już tam się dostałem poruszałem wtyczką zamka i zaczęło działać.

[br]Dopisany: 24 Marzec 2011, 00:27_________________________________________________A tu kolega wymienia zamek ale ma tam elektryczne szyby. Warto zerknąć, jest tam kilka ciekawych obrazków.

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=192038.0;highlight=zamek+drzwi

Musisz zakasać rękawy i jeszcze raz to rozebrać :gwizdanie:. Daj znać co było. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to schemacik wyjaśnił wszystko. Moduł systemu komfortu dostaje potwierdzenie bezpośrednio z zamka o zamknięciu lub otwarciu drzwi. Wynika z tego, że są problemy ze stykiem w zamku (F223) lub na złączach. Może być tak, że trzeba będzie wymienić cały zamek. Oby nie. Kolega mariuszijo miał już taki problem może zrób tak jak on:

Miałem dokładnie ten sam problem z prawymi drzwiami z tyłu. Nagle przestało mi działać oświetlenie kabiny po otwarciu drzwi no i komputer też nic nie pokazywał że drzwi są otwarte. W moim przypadku poskutkowało zdjęcie tapicerki z drzwi, rozcięcie gąbki (w okolicach zamka) osłaniającej zamek, jak już tam się dostałem poruszałem wtyczką zamka i zaczęło działać.

[br]Dopisany: 24 Marzec 2011, 00:27_________________________________________________A tu kolega wymienia zamek ale ma tam elektryczne szyby. Warto zerknąć, jest tam kilka ciekawych obrazków.

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=192038.0;highlight=zamek+drzwi

Musisz zakasać rękawy i jeszcze raz to rozebrać :gwizdanie:. Daj znać co było. Powodzenia.

U mnie po sprawdzeniu wszystkich przewodow doszedlem do zamka i tam byla przyczyna :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to schemacik wyjaśnił wszystko. Moduł systemu komfortu dostaje potwierdzenie bezpośrednio z zamka o zamknięciu lub otwarciu drzwi. Wynika z tego, że są problemy ze stykiem w zamku (F223) lub na złączach. Może być tak, że trzeba będzie wymienić cały zamek. Oby nie. Kolega mariuszijo miał już taki problem może zrób tak jak on:

Miałem dokładnie ten sam problem z prawymi drzwiami z tyłu. Nagle przestało mi działać oświetlenie kabiny po otwarciu drzwi no i komputer też nic nie pokazywał że drzwi są otwarte. W moim przypadku poskutkowało zdjęcie tapicerki z drzwi, rozcięcie gąbki (w okolicach zamka) osłaniającej zamek, jak już tam się dostałem poruszałem wtyczką zamka i zaczęło działać.

[br]Dopisany: 24 Marzec 2011, 00:27_________________________________________________A tu kolega wymienia zamek ale ma tam elektryczne szyby. Warto zerknąć, jest tam kilka ciekawych obrazków.

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=192038.0;highlight=zamek+drzwi

Musisz zakasać rękawy i jeszcze raz to rozebrać :gwizdanie:. Daj znać co było. Powodzenia.

U mnie po sprawdzeniu wszystkich przewodow doszedlem do zamka i tam byla przyczyna :wink4:

:hi: :hi: Dzięki chłopaki za te wszystkie info , na pewno się przydadzą . Prawdę mówiąc nie zaglądałem do tego zamka i nie ruszałem nawet tam żadnej wtyczki , więc mam nadzieje że to będzie przyczyną tego problemu . Bo juz zacząłem myślec że cos sie moze w z modułem komfortu zaczyna dziać. Jutro z samego rana biorę sie za ponowną rozbiórkę tych drzwi , może znowu mi się uda ściągnąć boczek bez połamania kołków/spinek :naughty: .

Na pewno dam znać co z tego wyszło.[br]Dopisany: 24 Marzec 2011, 20:50_________________________________________________No i problem rozwiązany i wszystko znowu śmiga jak wcześniej :ok2::dance:

Co do przyczyny to winny był zamek ale nie do końca, bo w moim przypadku wystarczyło że wypiełem i wpiełem z powrotem wtyczkę przy zamku i zaczęło świecić . A ja kurcze wcześniej prawie cały samochód rozebrałem :polew: :polew: :polew:

Dzięki chłopaki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ja u siebie mam podobny problem. Dołożyłem do drzwi białe lampki do podświetlenia przestrzeni po otwarciu drzwi, czerwone już były. W przednich drzwiach jest wszystko w porządku, a w tylnych przestały zarazem świecić czerwone i białe, które podpiąłem pod te co były czerwone w obu drzwiach.

A jak teraz czytając ten wątek przypominam to u mnie w drzwiach tylnych prawych też czasami nie działało podświetlenie kabiny po otwarciu drzwi, potem działało aż do teraz, kiedy to dołożyłem białe lampki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie:) Z tego co czytam to po otwarciu drzwi czy to z przodu czy to z tyłu powinny mi się zapalić lampki w podsufitce tak?:D. Do tej pory nie zwracałem na to uwagi ale teraz widzę, że tak właśnie powinno być, natomiast lampki nie zapalają się:(. Proszę o potwierdzenie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie powinno być, pod warunkiem, że wyłącznik w lampce nie jest przełączony na zero.

Na Fis powinieneś mieć info, które drzwi zostały otwarte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...