Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1Z] Pompa wspomagania czy przekładnia kierownicza A4 B5 TDI


Mariusz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mam kłopot jak odpale rano zimne auto to iężko chodzi kierownica jak się pochodzi kilka minut to już kręci się lekko.Byłem u mechanika i stwierdził że płyn jest do wymiany wymieniłem płyn na SWAG MINERALNY ZIELONY NR 99 90 61 62 i dalej jest ten sam problem tylko jak kręce w prawo jak odpale go po nocy to idzie lżej koło kierownicy a w lewo ciężo jak pochodzi ok 5 min to kierownicą kręci się lekko w obie strony.Co może być tego przyczyną pompa wspomagania czy przekładnia kierownicza ????

WESOlYCH SWIĄT ZYCZE WSZYSTKIM...... :a4fan:[br]Dopisany: 25 Grudzień 2007, 12:01 _________________________________________________Wcześniej był wlany płyn czerwony mineralny wypłukałem układ i wlałwm SWAG mineralny czy przez to może rozszczelnić się MAGLOWNICA ?????????????

Kupiłem dziś nową pompe będe ją wymieniał jak założe to napisze czy działa.Oto link do tej pompy co kupiłem pompa jest firmy ZF http://moto.allegro.pl/item287330694_..._audi_a4_vw_passat_b5_skoda_nowa.html

Prosze o ocenienie czy to jest dobra firma.

Ta stara pompa była cicha nic nie szumiała tylko by7ła od VW golfa 4 w maglownicy nieraz słychać jaj coś stuka.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Dziś sprawdziłem dokładnie odpaliłem rano kręcąc w prawo kierownica idzie lekko a wlewą strone ciężko pokręciłem kilka razy nagle słychać stuk i wtedy jest wszystko ok działa sprawnie i tak codzień.Chcę zapytać czy ma to jakieś znaczenie bo założona jest pompa wspomagania od GOLFA 4 czy np może ona dawać małe ciśnienie bo słyszałem że są pąpy co dają różne ciśnienia..POZDRAWIAM.[br]Dopisany: 26 Grudzień 2007, 11:45 _________________________________________________Mógłby mi ktoś podać jaki jest nr fabryczny pompy wspomagania A4 TDI 95r[br]Dopisany: 26 Grudzień 2007, 11:47 _________________________________________________Silnik ma 90KM

:a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa wspomagania do wymiany.

Jak już zacznie działać to czujesz/słychać delikatne wibracje zgrzytanie (na kierownicy) podczas skręcania..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dziś nową pompe będe ją wymieniał jak założe to napisze czy działa.Oto link do tej pompy co kupiłem pompa jest firmy ZF http://moto.allegro.pl/item287330694_pompa_wspomagania_audi_a4_vw_passat_b5_skoda_nowa.html

Prosze o ocenienie czy to jest dobra firma.

Ta stara pompa była cicha nic nie szumiała tylko by7ła od VW golfa 4 w maglownicy nieraz słychać jaj coś stuka.

Pozdrawiam[br]Dopisany: 27 Grudzień 2007, 18:30 _________________________________________________Wymieniłem pompe i poprawiło się troche po odpaleniu rano jeszacze w lewą strone cężko się kręci ale jeden obrót kierownicy i już jest ok w maglownigy słychać stuki kręcąc w lewo .Wymienie jeszcze raz płyn bo widzę ze jest już trochę brudny i zobacze wtedy. :audi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dzikidzidz
Wymieniłem pompe i poprawiło się troche po odpaleniu rano jeszacze w lewą strone cężko się kręci ale jeden obrót kierownicy i już jest ok w maglownigy słychać stuki kręcąc w lewo .Wymienie jeszcze raz płyn bo widzę ze jest już trochę brudny i zobacze wtedy.

stukania na maglu wynikają ze zużycia zebów listwy, ewentualnie ślimaka, pęknięcia itd ( o tym sporo już na forum jest).

Nie wyeliminujesz tego zmieniając płyn.

Pozatym ten objaw u Ciebie wskazuje, jakby zawory w maglu się przycinały, jeżeli podziałasz dużą siłą (zwiększy się ciśnienie) płyn jest puszczany - stąd być może taki opór u Ciebie na kółku. Jeżeli pompa nie wyrabia to ona albo wyje, albo masz "chwilowe" wspomaganie na zasadzie "skoków"...

Stawiałbym na magiel...

ps.pozatym w przypadku jeżeli miałbyś pompę, która dawałby ciśnienie niższe o parę barów, to miałbyś minimalnie większy opór na kierownicy, co w zasadzi nie jest wadą :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DZięki.Rozglądam się za kupnem maglownicy.[br]Dopisany: 03 Styczeń 2008, 15:45 _________________________________________________Wymieniłem maglownice i wszystko jest już okej....DZięki...POZDRAWIAM :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...