Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki rozrząd do ADR?


wolfski

Rekomendowane odpowiedzi

Podłanczam się do pytania bo 200 kkm przekulane.

Jakiej firmy to ustrojstwo kupić?

Jaki przedział cenowy?

Czego nie kupować?

wolfski, podając nr VIN w sklepie powinni Ci dopasować ilość ząbków na pasku, no chyba że się myle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaziu_Wichura

nie pamiętam czy to było 152 czy 153 ale był o jeden więcej niż mój stary. Chyba 153 ale głowy nie dam uciąć, poza tym hydronapinacz, rolka napinająca, rolka prowadząca i tyle. W dobrym sklepie dobiorą ci wszystko bez problemu, w tych mniejszych sklepikach może być problem bo mają stare katalogi, w których nie ma wzmianki o hydronapinaczu tylko jest ukazany mechaniczny mechanizm napinający.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o rozrzad do ADR to pasek masz 153 zęby nr.contitech CT 919,napinacz hydrauliczny nr.RUVILLE EVR55709 ,napinacz nr.RUVILLE EVR55440,i rolka zwrotna paska rozrządu nr.RUVILLE EVR55441,uwież mi ostatnio zakładałem do siebie a sas pracuje w częściach i to są dobre rzeczy :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Właśnie szykuje się do wymiany paska rozrządu a co za tym idzie wiele innych rzeczy.

W zakładzie we wrocławiu (RS Serwis) Pani powiedziała mi że muszę wymienić:

- pasek rozrządu

- napinacz paska rozrządu

- rolka prowadząca pasek rozrządu

- tłumik drgań paska rozrządu

- pompa wody

- płyn chłodzący

- uszczelniacze wału od rozrządu

- napinacz paska klinowego

- rolka prowadząca pasek klinowy

- pasek klinowy

Kosz tych części to ok 1200 zł + 350 robocizna. Mam pytanie, czy rzeczywiście muszę to wszystko wymieniać? Też wymienialiście te rzeczy? Druga kwestia to ceny części.

Wiem, że takie zakłady mają sporą marżę, ale z drugiej strony nie wiem czy bezpiecznie jest kupić to wszystko przez internet. Możecie mi doradzić? Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krzychuzzz

Rozrząd na pewno komplet

Jesli nie masz pewności czy wczesniej była wymieniana pompa wody to wymień (wymienia się co drugą wymiane rozrządu)

Co do paska klinowego rolki i napinacza to jak nie masz na to kasy to nie musisz od razu.

Co do uszczelniaczy wału to skoro nic nie cieknie to ja bym nie ruszał.

Płyn to nie jest jakiś wielki koszt więc dobrze jest wiedziec co się ma zalane. Ważne zeby to był płyn przeznaczony do Audi czyli najlepiej G12+

Co do zakupów przez internet to moze faktycznie trochę zaoszczędzisz ale przy jakiejkolwiek reklamacji jest sporo zachodu z wymianą wysyłką czasem realizacji (przerabiałem na przykładzie pompy wspomagania)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...