Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Centralny zamek- drzwi kierowcy


arzi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów.

Jako, że samemu nie udało mi się rozwiązać problemu, pozwoliłem sobie zaczerpnąć pomocy od Was. Być może ktoś się spotkał z tym problemem.

Otóż, gdy kupiłem autko miało ono pilocik do centralnego zamka, tylko w ogóle nie działał a na domiar tego, tak się trzymał kluczyków, że go zgubiłem :kwasny:

Otwieram auto z kluczyka, tylko że jak otworze od kierowcy, to tylko się tylko te otwierają- żadne inne.

Jak otwieram od strony pasażera to otwierają się wszystkie po pociągnięciu klamki.

Gdy otwieram przez bagażnik to wszystkie ładnie się otwierają po przekręceniu kluczyka.

A teraz co do drzwi kierowcy, to ten bolec od drzwi chowa się tylko do połowy, a czasem (co gorsze) potrafi się otworzyć zaraz po zamknięciu, tylko gdy mocniej docisnę kluczykiem.

Nie wiem czy udało mi się wszystko tu przedstawić. Sam potrzebowałem czasu żeby to wszystko rozpracować.

Wszelkie rady i komentarze mile widziane! dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałeś scyzoryk czy jakiś pilot dokładany? Spróbuj otworzyć drzwi od kierowcy raz a jak się otworzą to jeszcze raz przekręć na otwieranie. Jak reszta się też otworzy to znaczy że kodowanie centralnego zamka masz tak ustawione. Można to zmienić i będą sięwszystkie na raz otwierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyb a masz coś popsute w zamku drzwi kierowcy . Może cięgno od tego kołka jest źle zamontowane / zmieniło swoją długość - np ktoś coś robił przy zamku i źle je założył/. Nie moge tylko pojąć tego " Jak otwieram od strony pasażera to otwierają się wszystkie po pociągnięciu klamki. "

Czyli jak przekręcisz kluczyk w drzwiach pasażera to wszystkie drzwi otwierają się dopiero jak pociągniesz za klamkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak przekręcisz kluczyk w drzwiach pasażera to wszystkie drzwi otwierają się dopiero jak pociągniesz za klamkę?

Dokładnie kolego tak.

Sprawdzałem jeszcze z tymi drzwiami od kierowcy drugi raz otworzyć, ale nic z tego.

Teraz gdy zamykałem przez klapę bagażnika to zaraz się znowu otworzyły wszystkie i gdy pociągnąłem od kierowcy klamkę to automatycznie pozostałe się zamknęły a od kierowcy domykałem oddzielnie (bolec do polowy się schował)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcja pierwsza - uszkodzony przekaźnik wysterowania w siłowniku drzwi kierowcy- pompka pompuje / zasysa ale źle ustawione cięgno blokuje pelne napełnienie membrany w zamku i przekaźniczek wariuje. Opcja druga - nie wiem ale podłożył bym drugą pompkę / obojętnie jaki nr byle by pasowała podłączeniami/ i zobaczył czy coś się zmienia. Może masz już pompkę na " wymarciu " i pompuje, ale nie daje rady nabić tyle ciśnienia ile potrzeba na wszystkie zamki - a jedne chodzą lepiej drugie gorzej - . Opcja trzecia - nie wiem co Ci doradzić , zaczął bym od drzwi kierowcy - najczęsciej używanych i podatnych na usterki. Powiadom o efektach pracy. Może coś jeszcze podpowiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo kolego. Na pewno zastosuję się do twoich porad. W wolnym czasie rozbiorę tapicerkę drzwi i zobaczę co tam pozwala sobie szwankować.

Mam jeszcze pytanie odnośnie założenia centralnego na pilocik (inny niż był). Byłoby to możliwe? i czy duże są z tym związane koszty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaką masz pompkę centralnego zamka - i jaki budżet. Jesli na dwa wyjścia powietrzne / czyli 8L0 lub 8D0 / to skłaniał by się ku zamontowaniu pompki z modułem zdalnego sterowania i kluczykiem z przyciskami - scyzoryk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JAk by to była pompka na dwa wyjścia powietrzne z serii 8L0 lub 8D0 to cos takiego mozna rozważać. W twoim przypadku raczej nie ma to sensu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...