Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHL] Nierówna praca silnika, dymienie


Beher

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Moja audiczka po pewnym czasie znów daje znać o sobie. W tamtym tyg. wracając z pracy zaczęła ja szarpać i dusić. Silnik zaczął nie równo pracować. Podjechałem do kolegi gdzie wywnioskowaliśmy ze cewka się „zepsuła”. Po wymianie cewki silnik pracował normalnie, ale przez chwile. Pozostawiona na biegu zgasła. Po krótkich oględzinach i doszliśmy do tego, że katalizator poszedł. Wyczyściliśmy katalizator ze śmieci by, choć na razie jeździła, ale oczywiście nie, bo, po co. Zaczęła dymić na siwo lub biało zależy od punktu widzenia, wyrzucać paliwo przez rurę wydechową. Śmierdzi strasznie benzyną i jej oparami. Po szybkich oględzinach wyeliminowaliśmy kable i świece. Komputer pokazał błąd na 4 cylindrze, ale dokładnie nie wiem bo kumpel ma po angielsku i cos w stylu „miss fire” nie wiem jak przetłumaczyć. Pomyśleliśmy, że może wtrysk poszedł. Dziś wymieniłem wtrysk i dalej to samo. Na razie nie mam pomysłu a kumpel w robocie. Jak by ktoś może miał jakiś pomysł albo by wiedział co się mogło jej pochrzanić. Powiem tylko że w tamtym roku przeszła generalny remont silnika… Wszystkie gumki, uszczelki, planowanie głowicy, czyszczenie tłoków… wszystko co w silniku zostało gruntownie wyczyszczone lub wymienienione…

Autko to A4 ’98 1.6 litra

Oto 2 błędy,

00515 Hall Sensor G40 No Signal

00513 Engine Speed Sensor -G28 -Signal Malfunction

był jeszcze błąd sondy lambda

Wczoraj troche pracowalem nad audi i co moge powiedziec tylko tyle ze:

wymienione kable na nowe, iskrę daje jak trzeba (kable wymienione dla 100% pewności)

świece zamieniona z inną która na 100% działa i to samo

po wykręceniu świecy i probie uruchomienia auta całe paliwo które jest wtryskiwane, było wyrzucane przez otwór świecy, a z tego co wiem nie powinno wyrzucać...

Co do paliwa to "czysta" bęzyna wylatuje rura..

Co do cewki jest dobra, wszystkie iskry na świecach są i działają tak samo wiec juz sie gubie :/

Proszę o jakąś rade, dzięki

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"cos w stylu „miss fire” nie wiem jak przetłumaczyć" Wg mnie to brak zapłonu. Może to jednak cewka na tym cylindrze. Obstawiałbym to lub ewentualnie świeca zapłonowa, nie wiem jak jest u Ciebie czy masz kable czy nie ale poszukaj usterki w zapłonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podpinka vaga i wrzuc błędy. mogą byc po angielsku. jak wy ludziska lubice gdybac. to nie polonez. podejrzewam ze wszystkie zrobione wymianki przez ciebe były zbedne.

w vagu sa tez bloki pomiarowe do sprawdzania poszczególnych podzespołów to tez nalezało by przeskanowac. rownie dobrze morzesz cały silnik wymienic jak nie bardzo ogarniasz co moze byc powodem usterki. od sznurka do kłebka napewno ci pomożemy

wrzuc te błędy !!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...