Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż podłokietnika A4 B6


woodzuu

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że na forum nie ma fotostory montażu podłokietnika postanowiłem to nadrobić. I oto co wyszło.
Potrzebne elementy :
podłokietnik cześć dolna 8E0 864 207 D 6PS soul
klapa ( część górna ) 8E0 864 245 A 17C soul
uchwyt podłokietnika 8E0 864 283 A
śruba N 010 244 16
nakrętka N 904 862 02
podkładka N 908 408 01
Narzędzia :
Klucz nasadkowy 13 + grzechotka
Klucz płaski 13
Wiertarka ( używałem wiertła 6)
Robótka szybka i bezstresowa :
Wyciągamy tylną popielniczkę i blende
Odkręcamy 2 nakrętki na klucz 13 (kolor niebieski)
100_5874.jpg
Wkładamy uchwyt podłokietnika (Łapę) wsuwając ja pod plastik gdzie odkręcaliśmy nakrętki oraz nakładając na wystającą śrubę wewnątrz tunelu zaznaczoną kolorem zielonym.
100_5879.jpg
Przed montażem łapy należy włożyć śrubę mocującą podłokietnik (kolor czarny)
100_5885.jpg
Wycinamy otwór w/g wzoru.
armrest.jpg
Otwór nawierciłem a potem wyrównałem pilnikiem. Maskownica podłokietnika zakrywa wycięcie, także wszystko wygląda estetycznie.
100_5890.jpg
Do podświetlanego podłokietnika na leży doprowadzić przewody. Wpinamy się w oświetlenie zapalniczki. Wyciągamy zaślepkę pod dźwignią hamulca ręcznego podważając ją od strony Klimy.
100_5864.jpg
Złączka zapalniczki przymocowana jest do tunelu taką blaszką, która potrafi odskoczyć przy ściąganiu i będzie problem ją wyciągnąć bez odkręcania tunelu.
Wpinamy się w przewody
Brązowy (masa)
Szaro/niebieski (plus do podświetlenia zapalniczki)
Podane oznaczenia dotyczą przewodów dochodzących do złączki zapalniczki. Druga strona (od złączki do zapalniczki) miała już trochę inną kolorystykę i to w nią się wpinałem
Schemat_nr_5.jpg

Użyłem takich sprytnych zacisków . Cała praca polegała na włożeniu w nie nowych przewodów i zaciśnięciu ich wokół starych.
SAM_1227.jpg
Ponieważ nie miałem oryginalnej wtyczki do podpięcia podłokietnika użyłem wsuwek w koszulkach termokurczliwych. Należy zwrócić uwagę na strony podłączenie przewodów. Na zdjęciu z prawej strony jest masa.
SAM_1236.jpg
I to w zasadzie wszystko jeśli chodzi o montaż. Problemem u mnie była wpadnięta dioda którą musiałem wydobyć , co oczywiście oznaczało rozbieranie podłokietnika.
Potrzebny śrubokręt płaski i torx9 .
Ściągamy klapę podłokietnika ściskając zawiasy ku sobie.
Podważamy zatrzaski widoczne na zdjęciach .
SAM_1202.jpg
Odkręcamy śrubki torxem .Kolejne zatrzaski…
SAM_1217.jpg
Wyciągamy element mocujący diodę i po jego rozebraniu ułożeniu diody składamy w odwrotnej kolejności.
SAM_1242.jpg
Mam nadzieję że się komuś przyda i że nie rozbiłem tematu na atomy 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa pytania mianowicie zamontowałem już podświetlany podłokietnik, wpiołem się pod zapalniczkę z tym że tam gdzie jest złączka, rozpiołem ją wsadziłem kable i złączyłem tak że nic napewno się nie będzie stykać weszło fajnie za siłę i wszystko świeci czy nieprzeszkadza to w niczym? drugie pytanie to czy podświetlenie powinno świecić cały czas czy tylko przy otwieraniu podłokietnika bo u mnie po zapaleniu świateł świeci cały czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nic nie styka to powinno być ok. Osobiście bym zaizolował chociażby koszulką temokurczliwą .Zawsze to jakaś pewność że bedzie ok.Podświetlenie świeci cały czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktos zna numer wtyczki wchodzacej do wtyczki w podlokietniku?? bo tez nie mam a nie chce sztukowac na termokurczliwe... pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do gniazda z podłokietnika nr 4B0 971 992 wchodzi wtyczka nr 893 971 632, do tego potrzeba piny [numery podają takie 000 979 021 (0,5), 000 979 133 (1,0), 000 979 225 (2,5) są to raczej piny z przewodami do wyboru], ale lepiej je dopasować i kupić w elektronicznym (ewentualnie allegro), bo w ASO są bardzo drogie. pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilanie diody w podłokietniku to kabel czarny a masa czerwony ? rezystor jest na plusie czy masie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie pamiętam który jest który metodą prób i błędów. nic nie spalisz albo będzie świecił albo nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio podłączałem diodę w łokciu i po kupieniu wtyczki w ASO, okazało się że mam identyczną już z pinami w starej instalacji ze schowka. Warto czasami przegrzebać najpierw wolne kabelki w garażu :decayed:

By było wiadomo co szukać, może być czarna, biała, czerwona:

c5d74c21f1c5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę offtop, W moim podłokietniku pękła klamka zamykająca, czy jest opcja wymiany samej klamki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da rady.

Albo dłubniesz ją i zwrobisz samorobne zamknięcie, albo wymieniasz całą pokrywę -klapkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokrywę wyjmujesz ścickając zawiasy gdy pokrywa jest otwarta od głównej komory podłokietnika pod kątem otwarcia ok 90st.

Ogólnie masz 2 typy pokryw: standardowa (z grubymi zawiasami) i pod zestaw telefoniczny zamontowany w podłokietniku (z cienkimi i długkimi zawiasami).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam:hi: wiecie może czy jest możliwość kupienia osłony plastikowej do łapy łokcia od strony pasażera i jaki to numer jak jest możliwość kupienia w salonie:notworthy: mam jeszcze syndrom opadającego łokcia ale wyczytałem że nie da się tego naprawić i nie występuje osobno ta część jeśli się mylę proszę niech mnie ktoś poinformuje że można też kupić w salonie:dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

woodzuu wielie dzięki za ten wpis. Wczoraj krok po kroku udało mi się zamontować podłokietnik w mojej a4 b7. Zajeło mi to około 2 godzin.

Wygląda super i komfort jazdy o wiele lepszy. Bez tego wpisu nigdy nie podjąłbym się samodzielnego montażu.

Nie udało mi się wyłącznie podłączenie świateł.

Przy zapalniczce wystaje mi taka wtyczka z czerwonym i czarnym kabelkiem, ale nie da się jej wpiąć w podłokietnik.

Załączam zdjęcia.

Od czego może być ten kabel? Czy nadaje się do podpięcia podłokietnika i jeśli tak, to jak?

2014_03_14_12_09_53.jpg

2014_03_14_12_10_05.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie jest to kabel służący do iluminacji ani nie jest to też oryginalny przewód. Może jakiś prąd podciągnięty, musisz sprawdzić kiedy i jakie napięcie tam jest. Np. ja taką wtyczkę mam w CB Radiu. Może sobie do czegoś wykorzystasz.

Podświetlenie najlepiej podciągnąć z gniazda zapalniczki wg. opisu powyżej (masa i przewód plusowy iluminacji).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teoria z CB radio ma sens. Zastanawiało mnie po co ta dodatkowa antena na dachu w samochodzie była (z taką kupiłem) :decayed: . Widocznie poprzedni właściciel korzystał z CB i jest poprowadzona instalacja. Dziękuję za pomoc i przepraszam za odejście od tematu.

By nawiązac do wątku dodam kilka pomocnych uwag dla przyszłych montujących:

* kompletny podłokietnik w b. dobrym stanie (z działającym zamkiem klapy) wraz z blachą mocującą można kupić na allegro za ok. 200-300 pln

* aby zamontować łapę mocującą pod ten czarny plastik szarpnij najpierw ten plastik trochę do góry, by zrobić miejsce na swobodne wsunięcie

* do wycięcia otworu użyłem małego bosha z tarczą + brzeszczot. Wyszło ładnie i równo. Wymiary można robić spokojnie o kilka mm mniejsze niż podane na obrazku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytanie zakładałem podłokietnik z podświetlaniem ale z tylu mam popielniczkę nie mam zapalniczki skąd zabrać zasilanie przy dźwigni ręcznego idzie jakaś kostka ale to chyba sygnalizacja hamulca ręcznego czyli nie mam cały czas prądu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytanie zakładałem podłokietnik z podświetlaniem ale z tylu mam popielniczkę nie mam zapalniczki skąd zabrać zasilanie przy dźwigni ręcznego idzie jakaś kostka ale to chyba sygnalizacja hamulca ręcznego czyli nie mam cały czas prądu??

Poczytaj, popatrz na zdjęcia w poście pierwszym. Tam wszystko jest jasne. Podłączasz się do zapalniczki wg. opisu. Przecież tam nic nie pisze że tam z tył masz jakąś iluminację, chyba że miałbyś tylną popielniczkę podświetlaną to tak.

A tak to jakieś 50-60 cm (dopasuj sam) kabelka i przeciągniesz drucikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...