Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] zamiana turbo na turbine z TT co sądzicie o tym??


nippo83

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam taką sprawę chcialbym zmienić turbo na turbine od AUdi TT 180 km, czy ta turbina będzie pasowala pod kolektor do A4 AEB?? prosze o podpowiedz:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ta turbina nie bedzie pasowała pod seryjny kolektor.

Sa dwa wyjścia:

1. Jesli uprzesz sie na turbine z TT musisz robić rurowy kolektor wydechowy - koszt około 2 tysięcy zeta

2. Szukać turbiny która będzie pasowała pod kolektor seryjny czyli K04-15 (od razu napisze ze w PL ich nie ma :) tylko USA 850$ hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki dzięki za podpowiedź:) to chyba będzie się trzeba zastanowić nad rurowym kolektorem:) nie wiecie kto na śląsku fachowo podjąłby się wyspawania takiego kolektora rurowego pod KKK04??[br]Dopisany: 05 Styczeń 2008, 19:35 _________________________________________________Aha bo zapomniałem wcześniej zapytać.. czy istnieje jakaś inna turbina (oczywiscie dostępna w PL), którą można by podpiąć pod kolektor seryjny? :)[br]Dopisany: 05 Styczeń 2008, 19:36 _________________________________________________Panowie znalazłem parę K04-015 w Niemcowni ale ceny wydają mi się troszkę grube ( od 900 - 1500 euro). No i jest problem cz lepiej ściągnąć k04-015 z reichu czy spawać kolektor i do tego wrzucic k04 z TT?? co Wy na to??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zalezy za ile możesz mieć dobrą k03 od TT

ja bym sprowadzął k04-15 z usa ceny bez tranportu od 850$

jakys byl zainteresowany to daj znać na gg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy na jakim śląsku ale w moich okolicach MG takie rzeczy robi :wink4: czy dobrze to nie wiem ale ze znajomych którzy tam robili nikt nie marudził :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heja:) Poziek na pewno się odezwę niebawem.. kurcze do MG kawałek drogi.. nie wiecie czy ktoś majstruje sensownie wydechy na górnym śląsku? :afro:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mnie sie wydawało że właśnie chorzów i siemianowice to między innymi górny śląsk :polew: może napisz prościej w jakim miejście mieszkach i wtedy nie będzie już zgaduj zgaduli :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak.. ijestem z Cieszyna..poszukuje firmy wykonującej wydechy (dobrze) z kwasówki na górnym śląsku (miasto obojętne)[br]Dopisany: 08 Styczeń 2008, 21:50 _________________________________________________Panowie jaki wydech proponujecie pod ko4-015??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad wtryskami wlasnie sie juz głowilem i tak myslem aby podpiac wtryski z 1.8T 225 Ps.. mysle , ze beda wystarczające a intercooler z iVeco daily pewnie da rady:) a Wy jaki setup pod K0-015 byście polecali??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wtryski TT 225KM - 380ccm/3 bar

Wydech = wycięcie kata i wstawienie 2,5' prostej rury - reszta seria - nic nie daje wydech

FMIC - iveco da rade plus krótkie w miare orurowanie plus dobre złączki

Zawór DV od TT 225KM

przepływka 3" od TT 225KM

Turbo inlet pipe samco

do tego k04-15 i latamy pod 230KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poziek dzieki za podpowiedź w temacie:) :th:

Poziek jezeli chodzi o ten wydech.. wywalić kata i wstawić 2,5 cala rure , a co z dalszą zceścią wydechu.. ta tez są tłumiki .. warto było by sie ich pozbyc i wstawic przelotowe??

Aha ne wiecie moze jakiej srednicy jest ori wydech? :przebiegly::hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

średnicy nie kojarzę

warto wstawić przelotowe tłumiki i wywalić kata rury zostawić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam taką sprawę chcialbym zmienić turbo na turbine od AUdi TT 180 km, czy ta turbina będzie pasowala pod kolektor do A4 AEB?? prosze o podpowiedz:)

Ja mam u siebie zmieniona turbinę z wirnikiem od TTki i z wnętrzem od Garetty i w obudowie od k03, bo do mnie k04 nie pasowało bo ma większy wydech. I jest o.k. Teraz sie zbieram, żeby dorobic program, bo mi chłopaki juz życ nie dają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam taką sprawę chcialbym zmienić turbo na turbine od AUdi TT 180 km, czy ta turbina będzie pasowala pod kolektor do A4 AEB?? prosze o podpowiedz:)

Ja mam u siebie zmieniona turbinę z wirnikiem od TTki i z wnętrzem od Garetty i w obudowie od k03, bo do mnie k04 nie pasowało bo ma większy wydech. I jest o.k. Teraz sie zbieram, żeby dorobic program, bo mi chłopaki juz życ nie dają :)

działaj, działaj - zobaczymy co to turbo potrafi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wtryski TT 225KM - 380ccm/3 bar

Wydech = wycięcie kata i wstawienie 2,5' prostej rury - reszta seria - nic nie daje wydech

FMIC - iveco da rade plus krótkie w miare orurowanie plus dobre złączki

Zawór DV od TT 225KM

przepływka 3" od TT 225KM

Turbo inlet pipe samco

do tego k04-15 i latamy pod 230KM

odświerzę trochę temat

Poziek a mógłbyś zapodać szczegółowo ile taka zabawa może kosztować no za wyjątkiem turbo bo już podałeś że minium to 850USD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wtryski TT 225KM - 380ccm/3 bar = 850zł

Wydech = wycięcie kata i wstawienie 2,5' prostej rury - reszta seria - nic nie daje wydech = 200zł

FMIC - iveco da rade plus krótkie w miare orurowanie plus dobre złączki = 2000zł

Zawór DV od TT 225KM = 314zł

przepływka 3" od TT 225KM = 400 zł

Turbo inlet pipe samco = koło 400zł lub zrobic z kwasówki sztywną = koło 300 złotych

do tego k04-15 i latamy pod 230KM = obeznie to 950$ plus 100$ przesyłkaz USA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki,

mam teraz jasność ile kaski szykować :) a jest tego niemało

aha... no i myślę że do tego dojdzie koszt chipa - a jak już jest to będą koszty jego przeprogramowania no i hamowni

czyli trzeba liczyć tak około 6,5 tyś za materiały, ok. 1 tyś za chipa (u Rogala oczywiście :), no i pewnie kolejne 500 do 1000 za robociznę :-)) chyba, że ktoś czuje się na siłach samemu to powymieniać i ma na to czas ;-)

hehe... no to teraz trzeba się zastanowić czy gra jest warta tej całej zabawy :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...