Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B7] Próba Kradzieży, włamanie.


Rekomendowane odpowiedzi

Dziś miała miejsce próba kradzieży do A4 od rodziców, stety sku**## się nie udało :baseball:. Włamali się do środka, rozwalona jest wkładka zamka od drzwi, stacyjka cała tylko nie da się przekręcić kluczyka żeby odpalić auto i na wyświetlaczu w liczniku wyswietla się komunikat "SAFE", plastiki pod kierownicą i skrzynka bezp. nietknięte. Dzwoniłem do ASO i powiedzieli że koszty całej naprawy to od 13-15 tyś zł (Wmiana wkładek, kluczyków, sterownika i wymiana licznika) :polew::kox::shocked: ;( Problem polega na tym że auto ma wykupione mini AC w MTU i podejrzewam że z wypłatą odszkodowania za naprawę bedzie problem. Miał ktoś może styczność z taką sytuacją?? Koszty naprawy w serwisie są nie do przyjęcia jeżeli bedziemy musieli to robić na własny rachunek.

Może robić to poza ASO?, zna ktoś jakieś namiary na dobry warsztat??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem tylko stacyjkę w ASO Wrocław, to za stacyjkę policzyli coś koło 450zł + 900 diagnosta bo nie wiedziałem co się stało (a4 miała problem z elektryką, okazało się że to padnięty akumulator?!, a i miałem odłączony immo). Stacyjkę dorabiają po VIN auta, kluczyków nie trzeba dorabiać/kodować itp., musiałem się stawić z dowodem rej. w ASO. Moja a4 to była 1.9tdi 2005r b7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok znalazłem speca w mojej okolicy. Wymiana wkładki w drzwiach i w stacyjce, dorobienie nowych grotów kluczyków i zakodowanie 2 kluczyków zapłaciliśmy 1000zł. Z mini AC wypłacili 1600zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam- mam podobny problem- dziś w nocy próbowano mi ukraść samochód (mam go od 26.08.2013.) :P Na szczęście nieskutecznie niemniej jednak złodziej pozostawił po sobie delikatne spustoszenia. Wewnątrz jest wyłamana cała stacyjka- nie tylko bębenek ale też obudowa natomiast na zewnątrz nie pozostawił po sobie najmniejszego śladu. Szczęśliwie działo się to pod okiem kamer monitoringu i dość szybko zadziałała nasza policja :) Złodziej uciekł - pozostało naprawiać z AC.

Tutaj mam kilka pytań- rzeczoznawca będzie jutro i nie chciałbym aby mnie zrobił w balona. Co mogło zostać jeszcze uszkodzone podczas próby kradzieży poza stacyjką? Czy mogła pójść jakaś elektronika? Czy należy wymienić komplet kluczyków czy wystarczy dopasować stacyjkę? Czy mogła uelc uszkodzeniu blokada kierownicy? - co jeszcze mógł uszkodzić ten p i e r d o . . n y złodziej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WIdac w ostatnim czasie duze zainteresownia A4rkami w naszym rejonie :/

A powinno byc legalne posiadania broni !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja juz na noc zawsze do garazu chowam furke, bo ostatnio A6 C6 sasiadowi ukradli bo pod blokiem ciagle auto zostawial.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

i ja tez się zaliczam do nieszczęśników którym chcieli skrobnąć furę .

sytuacja była dosłownie przed wczoraj w Świętochłowicach w godzinach wieczornych.

Wyrwali mi wkładkę zamka do środka nie weszli, i teraz pytanie czy byli to amatorzy czy profesjonaliści???

podobno z wkładki można dorobić kluczyk więc być może zrobili to celowo żeby ewentualnie spróbowac raz jeszcze tylko teraz z wejściem i odjechaniem autem.

Widać że chyba zaczął się sezona na nasze furmanki.

auto w serwisie wymiana wkładek plus groty 2300 ubezpieczyciel PZU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autentyczne zdarzenie znajomego. W jedna noc wpadli złodzieje za***ali komputer i cos jeszcze autem nie odjechali. Była to sobota, przyjechała policja lecz auta nie mozna było dac do serwisu bo był zamknięty, policjanci powiedzieli aby pozamykać samochod i zamknąć bramę do domu itd. W następny dzien auta juz nie było. Złodzieje wrócili i za***ali furtkę. Marka audi oczywiście chyba A6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autentyczne zdarzenie znajomego. W jedna noc wpadli złodzieje za***ali komputer i cos jeszcze autem nie odjechali. Była to sobota, przyjechała policja lecz auta nie mozna było dac do serwisu bo był zamknięty, policjanci powiedzieli aby pozamykać samochod i zamknąć bramę do domu itd. W następny dzien auta juz nie było. Złodzieje wrócili i za***ali furtkę. Marka audi oczywiście chyba A6.

Co za debil, jak mu zajumali komputer nie pilnuje auta :doh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złodzieje kradną tak auta. Wyrywają wkładkę przekręcają zębatkę i są w środku. Najczęściej kradną Diesle bo do nich są odpalarki. Podpinają się pod OBD i auto odpala. Dlatego warto mieć jakieś swoje zabezpieczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego warto mieć jakieś swoje zabezpieczenie.

najlepiej przenieśc złacze OBD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej wyciac obd, zalozyc przejsciowke z nietypowej wtyczki <> gniazda

A swoją drogą to do takich aukcji jak ta poniżej powinni jeszcze dawać łamak do wkładek gratis!!!!

Odpalarka, Immo off, bypass, Edc 15,16,DO 2009 (VW T5) Immobilizer Aud Kamień Pomorski ? Tablica.pl

szlak mnie trafia jak widzę takie sprzęty dostępne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej wyciac obd, zalozyc przejsciowke z nietypowej wtyczki <> gniazda

A swoją drogą to do takich aukcji jak ta poniżej powinni jeszcze dawać łamak do wkładek gratis!!!!

Odpalarka, Immo off, bypass, Edc 15,16,DO 2009 (VW T5) Immobilizer Aud Kamień Pomorski ? Tablica.pl

szlak mnie trafia jak widzę takie sprzęty dostępne

ale jak zmienisz piny to se to moga w dupe wsadzic :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie do konca w dupe, jak maja czas to raz dwa fachowiec dojdzie ktory pin jest ktory i (co watpliwe) moze probowac to poskladac do kupy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej wyciac obd, zalozyc przejsciowke z nietypowej wtyczki <> gniazda

A swoją drogą to do takich aukcji jak ta poniżej powinni jeszcze dawać łamak do wkładek gratis!!!!

szlak mnie trafia jak widzę takie sprzęty dostępne

wkładek też już nie wyłamują, otwierają jak swoje - Klucz VAG awaryjne otwieranie VW SEAT AUDI GOSO 66 (3621739986) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. :facepalm:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra ale jak pozamieniam piny to jak sie bede z kablem logowal?

---------- Post dopisany at 19:37 ---------- Poprzedni post napisany at 19:34 ----------

Poza tym na aukcji jest sprzęt to wylaczania immo przy sterowniku EDC 15 oraz 16, jak wiadomo B8 to sterownik EDC 17

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej wyciac obd, zalozyc przejsciowke z nietypowej wtyczki <> gniazda

A swoją drogą to do takich aukcji jak ta poniżej powinni jeszcze dawać łamak do wkładek gratis!!!!

szlak mnie trafia jak widzę takie sprzęty dostępne

wkładek też już nie wyłamują, otwierają jak swoje - Klucz VAG awaryjne otwieranie VW SEAT AUDI GOSO 66 (3621739986) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. :facepalm:

aukcja juz została usunięta przez pracownika allegro :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...