Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Nie prostuje do końca kierownicy - regulacja luzu


jarkos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam uwagi do pracy wspomagania. Otóż po skręcie nie prostuje do końca kierownicy, muszę ją trochę dociągać. Jak lekko koryguję w czasie jazdy to kierownica tak zostaje. Ogólne wspomaganie działa chociaż muszę powiedzieć, że w moim starym UNO przy jeździe na wprost to się lepiej prowadziło. I tu moje podejrzenie, że coś jest nie tak. Zamierzam wymienić płyn, ale przypuszczam, że to nie wszystko. Czytałem gdzieś, że jest jeszcze miejsce do kasowania luzów. Ja luzów nie mam, ale może ktoś je skasował za mocno i teraz nie prostuje do końca. Podpowiedzcie gdzie jest regulacja i może jakieś rysunki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Na początku proponuje pojechać na stację diagnostyczną albo jakiegoś mechanika i sprawdzić geometrię zawieszenia. Jeśli będzie źle ustawiona kierownica może się nie prostować. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat zamknięty.

Największą przyczyną był stary płyn wspomagania. Był brudno-brązowy zamiast zielony. Do tego nieduża korekta na geometrii. I do tego szerokie opony. Mam letnie 17/235 i one takie wrażenie też powodują. Po zmianie na zimowe węższe 16' kierownica chodzi lżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...