Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Zalecany akumulator 44ah 220A ???


SebolA4

Rekomendowane odpowiedzi

Według kodu wyposażenia w moim AEB akumulator zalecany (kod J1P) to 44ah i 220 A prądu rozruchowego(?) (nie wiem wg. jakiej to normy).Poprzedni właściciel zakupił akumulator 44ah i 360 A Centra Standart i w zimę ledwo to daje radę, a akumulator jeszcze na gwarancji.

Jaki jest zalecany do tego silnika?

Może pobór prądu na postoju jest za duży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zależności od ilości odbiorników i tego jaki masz alternator (chodzi o to, czy doladuje aku)założył bym min 55Ah, smialo wyda też 60 -62Ah,fabrycznie często zakładali najmniejszą baterię jaka była w stanie ruszyć dane auto, ale z wiekiem (zużycie takich elementów jak rozrusznik,alternator ,itd)trzeba troszkę zwiększyć pojemnośc baterii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko trzeba troszkę jeździć aby to doładować. Krótkie trasy uwalą za duży aku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie na krótkich trasach jak włożysz aku o większej pojemności może dojść do takiej sytuacji że aku nie będzie doładowywane co w konsekwencji prowadzi do skrucenia jego żywotności a w zimie możesz mieć czasami problem z rozruchem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale 55ah to nie jest duży aku.[br]Dopisany: 13 Maj 2011, 10:37_________________________________________________katalog boscha dla 1,8t aeb 45ah do 70, a Varty od 60ah!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w swoim mam 70Ah i jeszcze mnie nie zawiódł, więc uważam że do naszych A4 to co najmniej 60Ah no chyba że autko to istny golas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie zależy to też od wypasu, ale 44Ah i 220A to zdecydowanie za mało, wsadzaj nie mniej niż 60Ah

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Boscha S5 61Ah 600A i jestem mega zadowolony :wink4: Przykładowy link do aukcji:

http://allegro.pl/bosch-silver-s5-61ah-600a-bielsko-zabrze-katowice-i1601575261.html

Nawet w Zabrzu można odebrać osobiście :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według kodu wyposażenia w moim AEB akumulator zalecany (kod J1P) to 44ah i 220 A prądu rozruchowego(?) (nie wiem wg. jakiej to normy).Poprzedni właściciel zakupił akumulator 44ah i 360 A Centra Standart i w zimę ledwo to daje radę, a akumulator jeszcze na gwarancji.

Jaki jest zalecany do tego silnika?

Może pobór prądu na postoju jest za duży.

Tu masz fajną stronkę z doborem aku do autka :naughty::

http://www.eakumulator.pl/dobierz.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...