Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Czy to łącznik stabilizatora ?


SkOs

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

od dluzszego czasu gdy jade po dziurach badz/tez przejezdzam studzienke ( staram sie unikac ) towarzyszy mi dziwny dzwiek tj. stuka metal o metal takie dzwonienie jakby :) I poczytalem zdeka temat kolegi o kostce brukowej i stwierdzilem ze to moze byc lacznik stabilizatora jednakze patrzylem dzis te laczniki i gumy sa raczej ok jako takiego luzu tez nie czulem :) Niekiedy przy hamowaniu slysze takie pukniecie , najczesciej zdarza sie to przy koncu hamowania ( jak na zegarach jest 10-0km/h) Zawieszenie sprawdzane i wachacze sa ok .. Co to moze byc ?

Doczytalem rowniez ze moga to byc blaszki klockow ale klocki maja mniejwiecej pol roku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zlap za relingi albo dach samochodu i ruszaj energicznie na boki jesli bedzie stukac to beda laczniki do wymiany ale ja obstawiam wahacze :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde wachacze byly na trzesiawie i lomem sprawdzane :P[br]Dopisany: 19 Maj 2011, 17:26_________________________________________________halo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde wahacze byly na trzesiawie i lomem sprawdzane :P[br]Dopisany: 19 Maj 2011, 17:26_________________________________________________halo :D

machałeś samochodem tak jak mowilem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stanolem na progu i skakalem takjakby :P gora dol gora dol i nic :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem. Jak jade po dziurach nawet małych nierownosciach slysze takie "dzwonienie" albo jakby jakis metal dzwonil o metal. Z racji ze miałem luz na wahaczu, wymieniony został odrazu komplet. Problem pozostał a wydaje mi się że nawet zaczyna się nasilac. Co to może być, bo juz zaczynam sie bac wyjezdzac na dluzsza droge....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak jest w Audi bo jeszcze zawieszenia w nim nie rozbierałem. ale w Corrado na amortyzatorach w kielichu były poduszki i one tez hałasowały...więc to może byc to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam coś też podobnego i zastanawiam sie czy to nie mocowania osłony silnika gdzieś nie uderzają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a spróbuj podczas pukania delikatnie nacisnąć na hamulec jak pukanie umilknie masz luz na klocku przerabiałem to kilkukrotnie w golfie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie też coś podobnego sie dzieje , stuka mi z lewej strony jak wjezdzam np w zapadnieta studzienke .... 2 dolne wachacze nowe a gora sprawdzana i niby ok .... ale stuka mi również jak gwałtowniej ruszę takie 1 stuknięcie , gdzieś musi być luz i poprostu koła a gdzies jest luz i slychac uderzenie , i to samo uderzenie jest jak stoje np. z górki na hamulcu i zwolnie go i zachamuje gwałtownie tak samo 1 stukniecie słychac , może cos podobnego macie ? ew. któryś z górnych wachaczy siadł ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wina ukladu hamulcowego najprawdobodobniej klocki miale identyczne objawy jak wy i odkad wymienilem tarcze+klocki problem sam znikl :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde ja tez jakos chyba obstawiam ze to klocki beda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...