Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Stukanie w zawieszeniu - łączniki stabilizatora? TAK!


pastaldo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

ostatnio coś mi strasznie sie tłucze w zawieszeniu z przodu. Niedawno tez nie było luzów więc nie sadze żeby tak szybko sie jakiś sworzeń rozsypał. Gdzies czytałem że jak stuka gdy sie buja na boki samochodem to będą na pewno łaczniki stabilizatora.

Wykonałem taki test i jak mocniej bujam samochodem to ewidentnie sie tłucze. Chciałem się poradzić czy faktycznie można postawić taką diagnozę że jeżeli bujam to będzie to.

I drugie pytanie czy jesli jest to co myśle to można jeszcze jakiś czas jeździć? Bo mam do zrobienia trase a samochód będe mógł zrobic gdzies za tydzień może 2. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej na kanał jakaś breszka i zobaczyć pierw czy są luzy na wahaczach no i możesz tak też sprawdzić stabilizatory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem że takie rozwiązanie jest najlepsze ale nie mam dostepu do kanału w najbliższym czasie. :disgust: pomyslalem że może ta metoda rzynajmniej w małym stopniu wskarze wproblem. Musze zrobić trase 300km a jesli byłby to sworzeń to troche niepewnie a stabilizator nie zagraża bezpieczeństwu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się tak bardzo nie chce się za bardzo wychylać. Sprobuj zdemontować koło i też poprubować breszką może akurat uda ci się ja tak wyczaiłem u siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem Ci tak.

Bujałem samochodem i faktycznie wyraźnie było słychać stukanie.

Wjechałem w weekend do znajomego na kanał i faktycznie prawy łącznik stabilizatora bardzo wyraźnie stuka i ma spory luz.

Mimo to jest wyczuwalny wardzo delikatny luz na górnych wahaczach ale myśle że to nie powinno stukac. Tak więc w najbliższym czasie kupuje łaczniki bo chyba wymienie oba na raz i powiem czy stukanie znikneło czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i sprawa załatwiona.

Okazało się ze prawy łacznik stabilizatora był wywalony dość mocno. W weekend wymieniłem i znów nastała cisza :kox:

Także bujanie na boki i stukanie w większości przypadków moze oznaczać własnie ten problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, podepne sie do tematu. Dzisiaj podczas kontroli stabilizatora zauwazylem cos takiego

Dodam że auto ma dosyć duży przechyl podczas pokonywania zakretow czego wczesniej nie bylo, z drugiej strony to jest ta sama sytuacja.

Edytowane przez Jaro0989
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...