Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Przekładnia czy pompa wspomagania??


antek31

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem na postoju kręcąc kierownicą dziwnie buczy(wyje). Dzwięk ten słyszalny jest w kabinie jak i na zewnątrz. Dodam, że na zimnym silniku nic nie słychać dopiero po rozgrzaniu zaczyna wyć np. podczas parkowania. Mechanik ujawnił wyciek płynu z przekładni kierowniczej ale stwierdził, że jak bede pilnował stanu płynu do wspomagania do moge narazie jeżdzić. Moje pytanie czy uszkodzona przekładnia też buczy taka jak pompa czy pompa juz umiera i też jest do wymiany??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz czy Ci się płyn czasami nie pieni w zbiorniczku. Jak się pieni to radziłbym Ci to zrobić, przeważnie jak zaczyna się pienić to za chwilkę padnie pompa wspomagania. Ktoś ostatnio się wypowiadał że jak się pieni to dostaje powietrza pompa i się zaciera a powietrze dostaje się przez wyciek.

Jak teraz wymienisz płyn to moim zdaniem zatrzesz pompę (więcej powietrza będzie łapać), ale mogę się mylić, płyn wymień dopiero po zlikwidowaniu wycieku bo teraz podejrzewam że pompa dostaje i po naprawie nie będzie w najlepszej kondycji i wtedy przyda się jej nowy olej dla lepszego smarowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego pompa pada bo po rozgrzaniu płynu nie trzyma ciśnienia i buczy mi polecili orlenowski atfiid na agonalny stan pompy i pomogło na niecałe dwa miechy, i tak musiałem wymienić pompe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no może nie będzie tak źle. Zrób najpierw wyciek i zalej nowym olejem. Było dużo przypadków na forum że po wymianie płynu pompa przestawała buczeć i zaczynała poprawnie działać, więc wydaje mi się że pompę można jeszcze uratować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak pisze kolega wyzej. Podstawa to zmiana oleju. W razie czego mam 2 przekladnie kierownicze na handel. Mysle ze sie dogadamy jak cos wal na PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...