Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Szum powyżej 100 km z lewych drzwi


Pawci_o

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Przeszukałem forum i nie trafiłem na podobny problem do mojego więc postanowiłem napisać.

Od niedawna jestem posiadaczem B6 Avant i mam problem z drzwiami kierowcy - powiedzcie mi w jaki sposób mogę zlikwidować szumy, które pojawiają się powyżej 100km, i wkurza.. dodam że auto nie przecieka.

W B5 regulowałem drzwi i pomogło proszę o pomoc w jaki sposób to wyregulować - może już ktoś sobie poradził z podobnym problemem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem kiedys podobny problem w swoim samochodzie z tym ze u mnie wyciagnela sie cala blacha od karoseri do ktorej przykrecone sa zawiasy. Powodem bylo zbyt gwaltowne i mocne otwarcie drzwi tzn w sumie przegiecie ich w druga strone. Po calym tym zajsciu niby wszytsko wygladalo ok drzwi sie normlanie zamyklay i otwieraly, nic nie przeciekalo a jednak przy predkosci ok 140 slychac bylo szum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzales czy nie masz luzow na zawiasach i czy nie opadly?

Sprawdz tez jak docisnesz drzwi od wewnatrz podczas jazdy czy jest ciszej.

Jak dociskam drzwi to jest ciszej - wygląda mi to na źle ustawioną górną część drzwi, tej w której jest szyba, bo jak otwieram okno to widzę jak ramka się odchyla a jak zamykam szybę to widać jak się dociska do uszczelki..

Luzów nie mam na zawiasach no i drzwi nie opadły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze najprostszym sposobem bedzie przyblizenie w strone karoserii lekko rygla drzwi znajdujacego sie na slupku B-- tego elementu na ktory wchodzi zamek od drzwi. Ja u siebie tak zrobilem, drzwi mocniej przylegaja do calosci i mam spokoj z szumem. Jedyna roznica to taka, ze ja mam B5, ale w B6 pewnie tez to zadziala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

być może tak jest w B6 bo u mnie jest podobnie - od pewnej prędkości też sobie szumi z lewej strony - ale się przyzwyczaiłem :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

odgrzeje starego kotleta ale czy udało się komuś wyeliminować ten szum?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...