Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B7] Stuki/przeskakiwanie w zawieszeniu


rafand76

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam ostanio dziwny ogłos z okolic zawieszenia. Mialem ostatnio wymieniane wahacze z prawej strony, ale ten ogłos raczej dochodzi z lewej. Ujawnia sie zawsze jak sie zatrzymam i zaczynam cofac i tak jakby cos przeszkoczylo (nie jest to pisk, ale raczej gluche przeskakiwanie). W ostatnich dniach zaczelo dawac o sobie znac rowniez w momencie ruszania (podczas hamowania nie wystepuje), ale nie zawsze.

Moze ktos mial podobny przypadek, ew. jakies podejrzenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obstawiam przegub :hi:

Hmm, nie wykluczone. Własnie jestem po wymianie obydwu dolnych wahaczy z jednej i drugiej strony i końcowek drążków. Niestety efekt jest ten sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wahacz górny (tylny) wymieniłem i nadal bylo to samo. Po wnikliwym sprawdzeniu wszsytkiego okazuje sie ze jest do wymiany poduszka pod skrzynia biegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz czy pomogło. :naughty:

Niestety, przykro to mowić, ale po wymianie poduszki nadal jest to samo. Wszystko dokladnie obejrzane i niby wszystko jest ok. Mam nawet wrazenie, ze po wymianie jest jeszcze gorzej. Teraz slychac nawet w momencie ostrzejszego przyhamowania i podczas dynamicznego ruszania. A podczas manewrów to jakas masakra jest. Puka zarowno kiedy cofam w prawo jak w lewo.

Po przejrzeniu informacji w necie objawy wskazuja jednak na przegub zewnętrzny, zatem sprobuje je wymienić. Z tego co wyczytalem najlepiej kupić LOBRO lub SPIDAN, ale nie moge do mojego znaleźć. Znalazlem MAXGEAR, ale nie wiem czy warto kupować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze sprawdz wahacze górne

Jeden wahacz gorny zostal wymieniony, bo mial peknieta gume (ale luzów nie mial). Pozostale wahacze luzów nie maja. Dolne juz wszystkie sa wymione. Juz nie wierze, ze to jest wahacz. :no:

Byłem dzisiaj na kolejnym sprawdzeniu i mechanik w 100% wyeliminował przeguby. Stwierdził ze ten dzwięk nie pochodzi od przegubów, bo przeguby terkocza a u mnie "strzela". W sumie nie doszedl co "strzela" ale na pewno nie sa to rowniez wahacze.

Jedno jest pewne, przy jezdzie na wprost tez pojawia sie ten dzwiek tylko trzeba gwałtowanie przyhamowac i pozniej energicznie ruszyc (tak jakby cos przeskoczylo i wracalo na swoja pozycje).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzymajcie sie z dala od wszystkiego co nazywa sie max gear :thumbdown: ta firme zalozyl pewien polak a produkuja dla niego chinczycy...niesamowite badziewie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzymajcie sie z dala od wszystkiego co nazywa sie max gear :thumbdown: ta firme zalozyl pewien polak a produkuja dla niego chinczycy...niesamowite badziewie.

Tak wiem. Znalazłem LOBRO, ale wstrzymuje sie z zakupem, bo nie jestem przekonany co do przegubu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wczroaj takie cos wyeliminowałem ;) okazało sie ze przegub wewnetrzny, wczesniej niepotrzebnie wymienilem łozysko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wczroaj takie cos wyeliminowałem ;) okazało sie ze przegub wewnetrzny, wczesniej niepotrzebnie wymienilem łozysko

No ale jakie miales konkretnie objawy?

Tak mi sie jeszcze przypomnialo, ze przy podnoszeniu samochodu na podnosniku tez strzelilo i tak dosyc mocno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Objawy mialem takie ze najpierw mi strzelalo przy cofaniu, pozniej przy deptaniu lub ostrym starcie, nastepnie zaczelo w zakretach :) rowno z obrotem kola stukało ;) wymienilem lozysko - nic, przegub zewnetrzy - nic, gumy -nic, zawieszenie mialem nowe kompletne 2 miesieczne, :) podnioslem auto, pierwszy bieg i sluchalem gdzie stuka :) stukal ewidentnie wewnetrzny, wymieniłem i jezdzilem dzis ok 300km i ani stuku ani puku - wkoncu cisza i raj ;) [br]Dopisany: 31 Sierpień 2011, 00:02_________________________________________________napisz czy pomogło jakbys robił :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Objawy mialem takie ze najpierw mi strzelalo przy cofaniu, pozniej przy deptaniu lub ostrym starcie, nastepnie zaczelo w zakretach :) rowno z obrotem kola stukało ;) wymienilem lozysko - nic, przegub zewnetrzy - nic, gumy -nic, zawieszenie mialem nowe kompletne 2 miesieczne, :) podnioslem auto, pierwszy bieg i sluchalem gdzie stuka :) stukal ewidentnie wewnetrzny, wymieniłem i jezdzilem dzis ok 300km i ani stuku ani puku - wkoncu cisza i raj ;) [br]Dopisany: 31 Sierpień 2011, 00:02_________________________________________________napisz czy pomogło jakbys robił :)

No wlasnie, ale u mnie jest inaczej. Po podniesieniu auta i wrzuceniu jedynki nic kompletnie nie stuka. Skrecam w jedna i druga i nic. To sie dzieje tylko przy obciazeniu i w ogledzin wynika, ze jednak cos w okolicach samego kola. Przegub wew. jest jednak troche oddalony od kola i raczej dzwiek by dobiegal blizej srodka, a tu ewidentnie jest cos nie tak blizej kola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Objawy mialem takie ze najpierw mi strzelalo przy cofaniu, pozniej przy deptaniu lub ostrym starcie, nastepnie zaczelo w zakretach :) rowno z obrotem kola stukało ;) wymienilem lozysko - nic, przegub zewnetrzy - nic, gumy -nic, zawieszenie mialem nowe kompletne 2 miesieczne, :) podnioslem auto, pierwszy bieg i sluchalem gdzie stuka :) stukal ewidentnie wewnetrzny, wymieniłem i jezdzilem dzis ok 300km i ani stuku ani puku - wkoncu cisza i raj ;) [br]Dopisany: 31 Sierpień 2011, 00:02_________________________________________________napisz czy pomogło jakbys robił :)

wlasnie u mnie chyba sa takie same objawy tylko przy ostrym skrecie nic jescze nie slychac

jaki jest koszt wymiany tego wewnetrznego przeguba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wewnetrzny przegub do mojego lepszy kosztowal 98zl a tanszy 65 :) czyli niewielkie, robota 4 piwa u znajomego mechanika a normalnie obstawiam ok max50zl bo to chwila roboty jest bez rozbierania zawiasu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ale mi tez wykluczył, zrobil najpierw lozysko, pozniej przegub zewnetrzny ... a jak dalej sie tluklo wymienil wewnetrzny i oddal kase za cala robote. bo ja buliłem a dalej sie tluklo i robilem dym :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...