Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 BKE] dziwne odgłosy przy zimnym starcie


rutkap

Rekomendowane odpowiedzi

witam

w ubiegły weekend zauważyłem że przy odpalaniu na zimnym silniku dochodzą dziwne odgłosy z okolic silnika - w okolicy paska wielorowkowego. Po ruszeniu i przejechaniu małego odcinka wszystko cichnie. Zaglądałem ze 2 dni z rzędu pod maskę przy starcie, ale nic nie było widać, wszystkie kółka kręcą się w jednej linii. Drgania w normie. Aż 3-go dnia przy kolejnych oględzinach zobaczyłem że między silnikiem a chyba pompą wspomagania wystaje kawałek jakiegoś przewodu i ociera o rolkę. Po wyjęciu okazało sie, ze jest to kawałek paska. Tylko ze mój pasek wielorowkowy jest ok - cały, nienaderwany. Po wyciągnięciu odgłos jeszcze sie wydobywał przy uruchamianiu, wiec postanowiłem ze pojadę następnego dnia do mechaniora. Jednak kolejnego dnia rano wszystko ucichło (w między czasie zrobiłem trasę Mazury - Wawa ).

Pytanie: czy ten kawałek mógł sie dostać z zewnątrz, a może to ode mnie jakaś część? ( aha jeszcze jedno ważne info - na początku roku w zimę zerwało mi sie kółko od kompresora klimy i zerwało pasek, do wymiany poszło sprzegełko kompresora i pasek). Jeździć spokojnie czy jeszcze coś sprawdzić/ oddać do mechaniora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie nie widać go

da rade obejrzeć jak tylko zdejmę górną pokrywę??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...