Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[INNE] T4 2,5 TDI pytanie i analiza błędu niedoładowania


author0928

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !!

Chciałem zapytać ponieważ auto łapie mi co jakiś czas tryb awaryjny i pojawia się błąd 17964 który mówi o niedoładowaniu. Węże od turbo i podciśnieniowe sprawdzone i nigdzie nic nie widać. Niepokoi mnie nieszczelne serwo... Co jakiś czas po naciśnięciu hampla, z serwa słychać wyraźnie syczenie powietrza... Czy to może być przyczyną owego niedoładowania ?? Pytam ponieważ sprawdzałem N75, który wygląda na dobry, a i sama suszarka ładnie pompuje i autko żwawo chodzi i co jakiś czas jest przepalane do czerwonego pola...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Masz silnik ACV 102KM ? Tam jest sterowanie nadciśnieniem zaworu upustowego. Wężyk wychodzi z turbiny przechodzi przez N75 i steruje upustem. Na wtyczce N75 kabel chyba czarno-żółty ma być 12V. Ten kabel idzie w okolicy zderzaka i tam lubi się przecierać. Pod lewym reflektorem jest kilka tych kabli zgrzanych ze sobą i może tam zgniły. Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie podaj najpierw kod silnika bo jeśli tam będzie siedział AHY (sprawdź sobie kod najlepiej z nalepki na osłonie rozrządu bo z bloku silnika nie dasz rady odczytać) to ten już ma zmienną geometrię i układ sterowania ciśnieniem doładowania podciśnieniowy a wtedy nieszczelność serwo jak najbardziej ma wpływ na niedoładowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...