Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] przerobka pod fis, i problemy


jocker01

Rekomendowane odpowiedzi

czesc, od wczoraj mam auto w rozbiorce :( zegary ma od a4 z 97roku, fis dziala, zaczalem od manetki, zdjalem kolo kierownicy manetke tez i tu zaskoczenie :o od mojej starej manetki jest inna wtyczka od manetki wycieraczki, nowa ma mniej wejsc. po przelozezniu kabli ( porownalem oznaczenia) zostaly mi jeszcze 4przewody :o przy okazji zwuwazylem ze mialem nadpalone pin od swiatel drogowych (przekladalem to po zmianie na nowe lampy soczewkowe) wiec postanwoilem wymienic cala manetke, podlaczylem wszytko zlozylem kierownice, podlaczylem aku iiiii.... wycieraczki dzalaja dziwnie, nie ma czasowych, 2 i 3ci bieg dziala, spryski tez ale nie uruchamiaja wycieraczek, teraz swiatla; wlaczaja sie dzialaja, ale... kierunki nie dzialaja, na wylaczonym zaplonie posotojowki sie swieca, wiec manetka wybiera i nie jest walnieta, awaryjne dzialaja. pomyslalem ze sprawdze na starej manetce i tez nie dzialaja, czyzbym pomieszal kable jak przekladalem wtyczke z pinami? teraz ECU otworzylem go o skad mam wiedziec ktory to pin 10? jest tam chyba 5 wtyczek i kazda z nich ma swoje oznaczenia pinow. Dodatkowo moja niunia ma jeszcze dodatkowa wtyczke 10 pinowa temp zew, nie moge znalesc rozpiski, nigdzie jej nie ma, wlaczylem zaplon i zaczalem mierzyc pojedyncze piny na jednym znalazlem 12V czyzby to byl wygnal od czujnika temp zew? niechce sobie spalic zegarow juz na samym poczatku. Panowie prosze pomozcie bo teraz Moja Niunia nie nadaje sie do jazdy. Pozdrawiam Jocker01

ps, ma ktos moze zdjecie wtyczki swiatel? moze poprostu pomylilem piny. [br]Dopisany: 04 Luty 2008, 15:03 _________________________________________________ok, panowie z manetka od wycieraczek sobie juz poradzilem, niestety nie moglem poprostu przelozyc wybieraka bo dziala na innej zasadzie jak moja, wiec zrobilem jedna z dwoch pozamnienialem glowki, zostawilem ok 1,5cm krocca,wcisnalem jedno w drugie, klej dwuskladnikowy, i tak powstala moja nowa manetka:D

19b2945820fed8c4m.jpg

dzis biore sie na kierunki, musze znalesc przyczyne usterki, a potem reszta. ale wszystko po woli, bez pospiechu. Pozdrawiam Jocker01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kierunkami może być taki problem że jak rozłożyłeś pająka na pół, może nie łączą Ci takie blaszki co są na połączeni części od świateł i wycieraczek. Jeśli przez nie nie będzie przejścia to właśnie nie będziesz miał kierunków. Jeśli chodzi o czujnik temp zewnętrznej to najlepiej otwórz maskę odłącz kostkę od niego zrób sobie jakiś próbnik z żarówki i szukaj pinów pokoleji jest ich tylko 10 więc na pewno znajdziesz pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Panowie, no juz problemy rozwiazane. okazalo sie ze kierunki w mojej starej manetce byly wypuszczone z wtyczki od wycieraczek, a nowa miala osobna wtyczke przy manetce swiatel.

ce3d67fb1606acd9m.jpg

na zdjeciu widac roznice. tak wiec po problemie.

znalalem tez temp zewnetrzna, poprostu sprawdzalem wszytkie piny po koleji w kostce 10pino-owej i znalazlem ja w pinie numer 6.

teraz sygnal spalania mi zostal i w sumie na razie wystarczy, do momentu az rozwinie sie watek z modulem swiatel itd.

pozdrawiam Jocker01[br]Dopisany: 05 Luty 2008, 14:39 _________________________________________________udalo mi sie rozwiazac nurtujace mnie problemy, i pojawily sie nowe. dlaczego buzzer nie chce brzeczec, skoro jest fizycznie, tzn widzialem dziorki od glosnika, i jeszcze to sprawdze, nie wierze ze fis moze nie miec buzzera. i pali mi sie lampka poduszki, vag napisale ze jest jakies zwarcie, czy to moze byc wadliwe podlaczenia poduszki, czy jest mozliwe odwrotne podlaczenie poduszki?? Poradzcie panowie, pozdrawiam Jocker01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc, okazalo sie ze buzzer byl zepsuty, przelozylem z licznika od passata i teraz dziala, udalo mi sie rozwiazac prawie wszstko, musze zmienic przebieg wciaz mam zanizony o 100.000 mil oraz pali mi sie kontrolka poduchy, na starych zegarach blad daje sie usunac i po sprawie, natomiast na zegarach z fisem pojawia sie blad numer 01025-Lampka indykatora usterki, po angielsku pisalo triggered on board cluster, sort or granded(cos w tym stylu) i nie wiem jak sobie z tym poradzic, poduszka jest podpieta na pewno dobrze. Pozdrawiam Jocker01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem jak sobie z nim poradzisz to daj znać, ja zrobiłem tak że przełożyłem z 9 pina w liczniku kabelek na 12 pin bo tak mi poradzono że inaczej wchodzi sterowanie i teraz jest taki bajer że nie ma błędu żadnego, ani w liczniku a ni w sterowniku airbag a lampka sie zapala 15 s po uruchomieniu auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc elwu, w vag com masz taka funkcje jak output test, logujesz sie do zegrarow poprzez vagcom i dajesz output test, potem start/next i tak zrobi test wskaznikow(pojda do konca a potem sie zatrzymaja na wysokosci 3000rpm (predkosciomierz podobnie))nastepny krok to buzzer zacznie piszczec. a jezeli okaze sie ze jest uszkodzony to mozna wypuscic przewody do jakiegos zewnerznego buzzera lub zamienic tak jak ja to zrobilem od passata. a co to tych pinow to moze rzeczywiscie to bedzie problem: pin 9- poduszka sygnal bezposredni i pin 12- poduszka sygnal zwrotny co sie stanie jezeli zmienie te piny na odwort 9 do 12 i vice versa? Pozdrawiam Jocker01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc, super grzanek85 sprobuje moze dzis, i zobaczymy, jak zniknie to moge powiedziec ze zabawa z fisem zakonczona. Pozdrawiam Jocker01[br]Dopisany: 13 Luty 2008, 09:31 _________________________________________________jednak nie dziala tak u mnie :( udalo mi sie usunac blad po zmianie pinu ale lampka zapala sie po kilku sec jazdy. i do tego nie zapala sie podczas pierwszego wlaczeniu zaplony jak wczesniej. Pozdrawiam Jocker01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...