Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AAH] Zamek w drzwiach kierowcy nie reaguje. Pomocy !


dax6

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj otworzylem normalnie drzwi i pojechalem do pracy. Niestety , ale zamknac juz nie moglem. Zamykajac drzwi kierowcy nie zamyka sie zamek w tych drzwiach , ani tez nie reaguje c.zamek w aucie. Nie mam pilota ! Probowalem w drzwiach pasazera , ale z tamtej strony tez nie reaguje centralny. Mozna je natomiast zamknac manualnie kluczykiem. Musialem wszedzie powciskac cypelki i zamknac auto od strony pasazera.

Wczesniej zaobserwowalem jakis dziwny dwiek w drzwiach kierowcy przy zamykaniu. Tak jakby jakies luzne ciegielko stukalo gdzes wewnatrz drzwi. Moze spadlo jakies ciegielko w drzwiach i to jest cala przyczyna. Gdyby to byl tylko uklad elektryczny , to byla by mozliwosc zamkniecia drzwi kierowcy poprostu kluczykiem. Na kluczyk ten zamek nie reaguje ( a powinien ) wiec sklaniam sie do teorii ciegna.

Czy jest jakis kruczek przy demontazu drzwi ? Nie chce zmasakrowac sobie czegos w tapicerce. Gdzie sa sruby ? Cuytalem , ze jest jakas pod zaslepka klamki wewnetrznej - tu chyba nie bedzie problemu.... nastepne gdzies pod listwa , ale jak ja zdemontowac bez uszkodzen ? Jest cos jeszcze pod spodem drzwi - to pewnie znajde.

Bardzo prosze o pilna odpowiedz . Jestem teraz online z narzedziami w reku.

pozdrawiam

dax

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki serdeczne. Lece demontowac , ale czy tam jest jakies ciegno , ktore moglo spasc ...?

cięgno jest :wink4: ale czy mogło spaść raczej mogło się zerwać chociaz wszystko jest możliwe :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i prawie wszystko jasne. Po demontazu tapicerki , okazalo sie , ze urwalo sie jedno z ciegielek , ktore sa zapiete do bebenka zamka. Jedno jest po prawej stronie a drugie po lewej od strony zatrzasku zamka drzwi. Pekl uchwyt aluminiowy w ktory wklada sie ciegno.

Ale to nie wszystko. Nie odzywa sie teraz w ogole c. zamek. Wczoraj slyszalem po otwarciu bagaznika , ze cos dlugo brzeczalo w bagazniku. Audi mam od niedawna i nie wiem jeszcze gdzie co jest , ale to brzeczenie mnie zastanowilo. Na poczatku myslalem , ze to pompa püaliwowa , ale przy wylaczonym silniku i otwieraniu bagaznika ...?

Tam pewnie jest wlasnie ta pompa od c.zamka ? Moze zasniedzialy przewody ... , albo ja calkiem ten... trafil.

I jeszcze dwie sprawy.

1. to ulamane ciegielko , nie wygladalo na swieze pekniecie ! Musialo strzelic dawno komus, a zamek dzialal bez tego !

2 . odkrylem ze przytrzymujac kluczyk w skrajnym polozeniu , mozna opuszczac szyby lub je domykac. Czy to jest normalne ?? Czy cos sie z elektryka pokielbasilo ?

bede bardzo wdzieczny za wszelkie sugestie i rady

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 . odkrylem ze przytrzymujac kluczyk w skrajnym polozeniu , mozna opuszczac szyby lub je domykac. Czy to jest normalne ?? Czy cos sie z elektryka pokielbasilo ?

Prawidłowy objaw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem nie zostal rozwiazany !

Pompa c.zamka pracuje i sie wylacza po krotkim czasie - czyli chyba prawidlowo. Ciegno przy bebenku zamka drzwi kierowcy jest zerwane , ale to jest jakas stara sprawa i pewnie zamek powinien dzialac i bez tego ( pekniecie uchwytu ciegna jest stare )

Niestety , c.zamek nie otwiera i nie zamyka drzwi.

Moze to ciegno powinno byc zablokowane w jakiejs konkretnej pozycji..? Przy otwartych drzwiach kierowcy i sciagnietej tapicerce , nie moge nic sprawdzic. Chyba , ze mam odlaczyc wszystkie kable i zatrzasnac drzwi bez tapicerki. ?

Pomozcie koledzy , bo juz mi rece opadaja i musze drzwi otwierac otwierajac szyba kluczykiem.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi sie zdarzylo dzisiaj to samo, otworzyc i zamknac drzwi moge tylko od strony pasazera, alarm sie uaktywnia po przekreceniu kluczyka w obojetnie jakiej stronie samochodu, swiatlo w srodku tez sie zapala,widze ze ten temat dawno wygasl a problem pozostal chyba nie rozwiazany a jest dosc powazny,czy ktos mial juz taki ? pomozcie

[br]Dopisany: 08 Luty 2010, 23:18_________________________________________________Czekam na podpowiedzi, sprawe utrudnia mi niedzialajacy zamek w bagazniku moge go wciskac ale jak teraz zostal zamkniety to musze wyjmowac tylnia kanape zeby sie dostac do niego.[br]Dopisany: 10 Luty 2010, 22:39_________________________________________________chce odswiezyc calego posta bo nikt wciaz nie odpowiada na niego a problem mam spory bo jak pisalem nie moge otworzyc bagaznika aby zobaczyc ta pompke, musialem rozciac ta blache za siedzeniami i sie tam wciskac bo oczywiscie siedzen sie nie sklada co bylo dla mnie niemilym zaskoczeniem. Pompka dalej brzeczy ale ani nie zamyka ani otwiera zamkow, chyba trzeba ja wymienic ale czy to pomoze chcialbym sie was zapytac bo nie jest za tania, od 40 do 80 okolo funtow tu w anglii. Ciekawie tez mialem bo zamek przy korku od paliwa tez byl zamkniety :) srubokretem musialem sie dostac tam zeby zatankowac auto :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...