Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BLB] Rwanie,szarpanie przy przyspieszaniu na niskim biegu (1500-2000 obrotów) ...


mkosinski

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pomoc, podpowiedzi bo rozkładam ręce. Przy przyspieszaniu - ok 2000 obrotów, w 90% na 1 i 2 biegu auto rwie, szarpie jak w amerykańskich teledyskach raperskich ;p . Sytuacja zdarza się bardzo często, są wyjątki kiedy samochód pracuje prawidłowo. Dodatkowo przy mocniejszym depnięciu kopci czarną chmurą...

Dodatkowo dodam, że:

  • - to szarpanie pojawia się wyłącznie przy przyspieszaniu pedałem gazu (najczęściej 1500-2000 obrotów) przy biegu 1 i 2, choć i czuć niekiedy na 3..... na biegach 5,6 przy ustabilizowanej prędkości i przyspieszaniu na wyższych biegach problemu nie ma.
    - wymieniony jest nowy Olej silnikowy z filtrem
    - po diagnostyce VCDS-em wskazuje tylko na 3 przepalone świece żarowe..... ale to zapewne nie ma nic wspólnego z objawami jakie opisuję...

To, co poczyniłem w tym kierunku:

  • * - sprawdziłem vcds - żadnych błędów nie pokazuje komputer ... (usterka mechaniczna???) - zrobiliśmy test podczas jazdy i wyłapane w ułamku sekundy szarpnięcia wskazywały na różnicę ciśnienia między tym co podaje komputer a tym co było w rzeczywistości... (była różnica wykresów..) ale powodów takiego zachowania bez jasnego błędu może być wiele....
    - wymieniony filtr paliwa na firmowy Bosha
    - przeczyszczony EGR....
    - wymienione kolo dwumasowe i komplet sprzęgła (kilka tygodni przed tym miałem awarię... - spora naprawa, zostawiłem prawie 3k w mechanika)

A auto zachowuje się dziwnie, przy delikatnej jeździe (delikatnym przyspieszaniu, normalnym) drga,rwie szarpie przez ok 1-3 sekund, po czym na wyższych biegach stabilizuje się i wszystko jest ok. Nie ma znaczenia czy rozgrzany czy nie. Turbina pracuje prawidłowo - depnę mocniej - idzie bez problemu.... co może być powodem?

Czy ktoś z Was się z czymś takim zetknął? Ręce mi opadają, nie chcę ładować kolejnych tysięcy, będę zmuszony sprzedać, ale nie chcę kupcowi wciskać po prostu kitu... Ktoś, kto ma orientację wsiądzie i może wyczuć (ja zawsze mogę powiedzieć, że mam niedowład kończyn ;p) ....

Co to może być, gdzie szukać błędów? Od czego zacząć w tym wypadku? Proszę o pomoc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od diagnostyki bloków pomiarowych silnika...

W dziale VAG znajdziesz potrzebne instrukcje i przykłady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszelkie testy Vagiem przeprowadzone zostały i nie wykazały kompletnie niczego, bloki pomiarowe, wykresy, sprawdzenie podczas jazdy - nie ma po prostu żadnych błędów. Wszystko co możliwe do sprawdzenia komputerem zostało wykonane. Skrzynia manualna 6-biegowa... pracuje bez zarzutu....

Najprościej można powiedzieć, że przy kopceniu za dużo paliwa i spala na czarno... a przy tym przerywaniu/szarpaniu może jest tak, że pompowtryski nie pracują jak powinno, zapodają za mało albo za dużo czegoś... totalnie nie mam pojęcia...

Komputer nic nie wykazał (a byłem ze 3 razy) więc to odpada, wszystko co opisałem wyżej także... więc co to może być, gdzie szukać odp. na tę zagadkę?.. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy nie znam się specjalnie :confused4: ale może przyczyna jest prozaiczna tzn. poduszka pod silnikiem jest wywalona na plecy :gwizdanie: lub ewentualnie sprzęgło i dwumasa jest nie od tego modelu - niestety zdarzają się takie przypadki :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie nie sądzę... ;( - dwumas był wymieniany i po wymianie bez problemu jeździłem dobre 3 tygodnie... więc to tak nagle by się nie stało.. a jeśli chodzi o poduszkę to nie ma innych (bardziej wyrazistych objawów)... gdyby poducha to powinno drgać, szarpać i na postoju, silnik powinien latać... a ten pracuje ładnie, stabilnie, prawidłowo... pozatym gdyby dwumas to były by to inne dodatkowe efekty... jakieś ostre walenie może? ... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...